SUSE i Xamarin ogłaszają partnerstwo w sprawie rozwoju Mono

SUSE i Xamarin ogłaszają partnerstwo w sprawie rozwoju Mono

przez -
4 1307
SUSE

SUSE ogłosiło niedawno wspólne partnerstwo z firmą Xamarin, w celu zapewnienia szybszej produkcji aplikacji i lepszego wsparcia produktów bazujących na Mono. Porozumienie zapewnia Xamarin pełne prawa intelektualne i licencyjne do Mono, MonoTouch, Mono dla Android i Mono Tools dla Visual Studio. Dodatkowo Xamarin będzie świadczył pomoc techniczną dla klientów SUSE, używających produktów opartych o Mono i przyjmie zarządzanie całym projektem Open Source.

Mono to platforma programistyczna zaprojektowana do łatwego tworzenia wielosystemowych aplikacji. Pomaga ona programistom wykorzystać szeroki ekosystem kodu, bibliotek i narzędzi .NET do tworzenia i przenoszenia aplikacji na platformy Linux, Mac OS X, Apple iOS i Google Android. Owe porozumienie pozwala Xamarin na przyspieszenie komercjalizacji produktu i szybsze dostarczenie na rynek następnej generacji, wieloplatformowych mobilnych narzędzi do tworzenia aplikacji opartych na Mono.

Xamarin to firma, która skupia się głównie na rozwijaniu produktów bazujących na Mono w celu oferowania technologii .NET na iOS i Android i będzie kontynuowała wsparcie dla projektów open source Mono i Moonlight.

Porozumienie pozwoli także na powrót do oryginalnego kodu, bez potrzeby stosowania inżynierii wstecznej. Zadowolenie będą zarówno Xamarin, SUSE, jak i sami klienci, którzy będą mogli dalej utrzymywać aplikacje serwerowe SUSE Linux Enterprise Mono Extension, z pełnym wsparciem komercyjnym.

Po więcej informacji odnośnie wsparcia dla SUSE trzeba odwiedzić www.suse.com/mono. Natomiast informacje odnośnie wsparcia dla Mono, świadczonego przez Xamarin, należy wejść na support.xamarin.com.

4 Komentarze

  1. Ciekawie się zapowiada. Jeżeli mono otrzymało wsparcie. Ciekawe jak się to przełoży na inne systemy Linux. Czy tylko Suse ma wsparcie?

  2. Myślicie, że SUSE co się sprzedało Microsoftowi coś zrobi dla mono? Mniej więcej jest to tak samo śmieszne jak Skype i Jabber. Gówno będzie z tego dla Open Source.

Odpowiedz