SUSE Linux Enterprise 12 z unowocześnionym portalem SUSE Customer Center

SUSE Linux Enterprise 12 z unowocześnionym portalem SUSE Customer Center

przez -
10 1524
SUSE - nowe logo

Firma SUSE udostępniła SUSE Linux Enterprise 12 najnowszą wersję platformy linuksowej, składającej się z: SUSE Linux Enterprise Server, SUSE Linux Enterprise Server for System z, SUSE Linux Enterprise High Availability Extension, SUSE Linux Enterprise Point of Service, SUSE Linux Enterprise Real Time Extension, SUSE Linux Enterprise Server for SAP applications, SUSE Linux Enterprise Server with Expanded Support, SUSE Manager, SUSE Studio.

Razem z nową wersją systemu, SUSE wprowadza również unowocześniony portal SUSE Customer Center, pozwalający klientom łatwiej zarządzać abonamentami, pobierać aktualizacje i kontaktować się z konsultantami SUSE.

Do nowych systemów operacyjnych i rozszerzeń opartych na SUSE Linux Enterprise 12 należą:

SUSE Linux Enterprise Server dla platform sprzętowych x86_64, IBM Power Systems i IBM System z – są to wszechstronne serwerowe systemy operacyjne (www.suse.com/products/server ), umożliwiające obsługę newralgicznych usług informatycznych w różnorodnych środowiskach: fizycznych, wirtualnych oraz w chmurze. Nowe funkcje, takie jak pełne przewracanie systemu (full system rollback) i uaktualnianie jądra bez restartu systemu (live kernel patching) oraz modułowość oprogramowania pozwalają eliminować przestoje, zwiększają efektywność działania i przyspieszają wdrażanie nowatorskich rozwiązań open source. SUSE Linux Enterprise Server 12 w pełni obsługuje wirtualizację opartą na kontenerach (Linux Containers) i jego integralną częścią stała się technologia Docker.

SUSE Linux Enterprise Server uwzględnia rozwiązania zoptymalizowane pod kątem pracy na sprzęcie z procesorami IBM POWER8, w tym obsługę linuksowych aplikacji little-endian działających w środowiskach równoległej wielowątkowości (SMT8) i PowerKVM. SUSE Linux Enterprise Server for System z pozwala uzyskać większą wydajność dzięki pełnemu wykorzystaniu zestawów instrukcji dla dwóch najnowszych generacji procesorów IBM System z, dopracowanej obsłudze akceleratorów kryptograficznych i związanego z nimi oprogramowania, a także usprawnieniom eksploatacyjnym, takim jak szybsze formatowanie DASD za pomocą dasdfmt czy zwielokrotnione interfejsy point-to-point NETIUCV między instancjami systemu Linux w System z i z/VM.

SUSE Linux Enterprise High Availability Extension (www.suse.com/products/highavailability ) i Geo Clustering for SUSE Linux Enterprise High Availability Extension (www.suse.com/products/highavailability/geo-clustering ) – oprogramowanie klastrowe umożliwiające zwiększenie dostępności usług w lokalnych i globalnych środowiskach fizycznych i wirtualnych. Nowa konsola obsługiwana za pomocą przeglądarki internetowej, usprawniona obsługa systemów plików OCFS2 i GFS2 oraz najnowsze aktualizacje mechanizmu przywracania sprawności po awariach ReaR radykalnie upraszczają zapewnianie bezpiecznego funkcjonowania newralgicznych usług.

SUSE Linux Enterprise Virtual Machine Driver Pack (www.suse.com/products/vmdriverpack ) – zwiększa wydajność działania maszyn wirtualnych Windows uruchomionych w środowiskach Linux. Obecnie obsługuje więcej wersji systemu operacyjnego Windows, w tym Windows Server 2012 R2 i Windows 8.1.

SUSE Linux Enterprise Desktop (www.suse.com/products/desktop ) i SUSE Linux Enterprise Workstation Extension – zapewniają większą produktywność pracy z komputerami osobistymi przy niższych kosztach i większym bezpieczeństwie w porównaniu do innych systemów. Umożliwiają zamianę systemów serwerowych w pełnowartościowe, wysoce funkcjonalne środowiska programistyczne lub stanowiska pracy administratorów.

10 Komentarze

 1. „SUSE Linux Enterprise Desktop […]
  zapewniają większą produktywność pracy z komputerami osobistymi przy
  niższych kosztach i większym bezpieczeństwie w porównaniu do innych
  systemów.”
  Marketing, który to wymyślił, zapomniał chyba o CentOS 7 czy Debianie. Nie znam argumentów dla których miałby to ktoś kupić i używać w taki sposób w jaki to argumentują.

  • Odpowiedź jest bardzo prosta: komercyjne wsparcie.

   Na szczeblu biznesowym to szalenie istotne – nikt nie będzie latał po forach Debiana czy Centki i szukał pomocy (chyba, że firma ma certyfikowanego admina, który ogarnia sprawę, ale małe i średnie firmy radzą sobie zazwyczaj same lub z korzystają z outsorcingu w sprawach krytycznych).

   Poza tym, ten dektop to nie jest taki identycznie desktop jak nasze domowe biurka, czyli taki zwykły openSUSE jaki każdy może sobie pobrać za darmo. To bardziej coś jak RHEL Desktop.

  • ‚nikt nie będzie latał po forach Debiana czy Centki i szukał pomocy”

   no właśnie, nalatałem się ostatnio po forach CentOSa…

Odpowiedz