SUSE Linux Expert Days EMEA 2014

SUSE Linux Expert Days EMEA 2014

przez -
4 1004
SUSE - nowe logo

SUSE Polska zaprasza wszystkich chętnych na doroczną konferencję SUSE Linux Expert Days EMEA 2014, poświęconą rozwiązaniom open source wykorzystywanym w biznesie. Spotkania Linux Days organizowane są w Stanach Zjednoczonych i Europie od ponad pięciu lat. Motywem przewodnim konferencji jest hasło Towards Zero Downtime: jak zapewnić nieprzerwaną pracę systemów informatycznych za pomocą rozwiązań open source. SUSE Linux Expert Days EMEA 2014 odbędzie się 7 października 2014 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wśród tematów omawianych przez SUSE w programie konferencji znalazły się m.in.:

  • Przedpremierowy pokaz możliwości nowej wersji SUSE Linux Enterprise Server 12,
  • Open vSwitch i Docker – nowe podejście do zarządzania wirtualną siecią i aplikacjami w kontenerach,
  • Budowa otwartych chmur na bazie OpenStack: pokaz SUSE Cloud 4 i integracji z VMware; Ceph jako nowoczesny system plików dla SUSE Cloud,
  • Jak projektować aplikacje dla chmury i jak migrować usługi z klasycznej infrastruktury do chmury,
  • Utwardzanie systemów Linux, analiza logów i nadzór na kontami root.
  • Sesję otwierającą SUSE Linux Expert Days EMEA 2014 poprowadzi prezes firmy SUSE w regionie EMEA – Ronald de Jong

W tym roku zaczną się w Warszawie, gdzie sesję otwierającą poprowadzi Ronald de Jong, prezes firmy SUSE w regionie EMEA. Ponadto uczestnicy konferencji będą mieli okazję do porozmawiania ze specjalistami odpowiedzialnymi za projekty OpenStack i ich integrację z systemami VMware, zapoznania się z nowoczesnym system plików Ceph oraz zagadnieniem migracji usług z klasycznej infrastruktury uruchomionej lokalnie w firmach do chmury.

W ramach Linux Days odbędą się pokazy technologii partnerów SUSE. Swoim doświadczeniem i opinią na temat rozwiązań open source wykorzystywanych w biznesie podzielą się przedstawiciele światowych firm: IBM, Microsoft, MariaDB oraz SEP. Jak co roku mamy przygotowane niespodzianki dla uczestników konferencji. Będzie okazja do zdobycia pamiątkowych kameleonów SUSE „Geeko” w rozmiarze XXL, a każda osoba otrzyma praktyczny PowerBank.

Konferencja Linux Days jest bezpłatna, skierowana do osób zawodowo zajmujących się tematyką IT i zainteresowanych systemami open source. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

4 Komentarze

Odpowiedz