Na rynku pojawiło się rozwiązanie SUSE Manager 3, które odpowiada za zarządzanie serwerami Linux. Umożliwia ono kompleksowe administrowanie cyklem życia serwerów oraz ich monitorowanie, nawet jeśli serwery Linuksowe wykorzystują różne dystrybucje, architektury sprzętowe, platformy wirtualne czy środowiska do przetwarzania w chmurze. Do dyspozycji administratorów oddano oprogramowanie do automatyzacji czynności administracyjnych, funkcje ułatwiające zarządzanie konfiguracją maszyn, subskrypcjami na systemy Linux oraz zapewnia rozbudowane monitorowanie.
Wśród najważniejszych korzyści wynikających ze stosowania SUSE Manager 3 w firmie znajdują się:
- Większa wydajność środowiska informatycznego dzięki sprawniejszemu zarządzaniu konfiguracją za pomocą oprogramowania Salt. Używając rozwiązań do zarządzania konfiguracją opartych na oprogramowaniu Salt, klienci mogą wdrażać dziesiątki tysięcy systemów bez wpływu na szybkość ich działania lub bezpieczeństwo swoich środowisk. Konfigurowanie i monitorowanie w czasie rzeczywistym sprawia, że instalacja poprawek na setkach, a nawet tysiącach serwerów w dużych środowiskach przebiega nieporównanie szybciej.
- Optymalizacja wykorzystania posiadanych subskrypcji na systemy SUSE i zarządzania nimi. Nowe narzędzie do zarządzania subskrypcjami dostępne w rozwiązaniu SUSE Manager dostarcza szczegółowych informacji o używaniu produktów SUSE oraz ewentualnym niewykorzystaniu lub przekroczeniu limitów subskrypcji. W rezultacie klient może płacić tyko za te subskrypcje, których potrzebuje, i wtedy, gdy faktycznie z nich korzysta.
- Uproszczenie zarządzania środowiskiem informatycznym dzięki rozszerzonym funkcjom monitorowania, które wykorzystują serwer monitorowania Icinga zgodny ze standardem Nagios. Integracja systemu monitorowania z serwerem Icinga zapewnia dodatkowe funkcje raportowania i łatwe w obsłudze rozwiązania do monitorowania. Umożliwia też elastyczne dodawanie nowych funkcji zarządzania. Klient może również w elastyczny sposób używać swoich dotychczasowych, zainstalowanych lokalnie rozwiązań do monitorowania razem z rozwiązaniem SUSE Manager, co usprawnia kontrolę nad zasobami informatycznymi oraz zarządzanie nimi.
Michael Miller, prezes SUSE ds. strategii, aliansów i marketingu tak skomentował nowe wydanie:
Tworząc rozwiązanie SUSE Manager mieliśmy na celu zapewnienie szybszego reagowania infrastruktury informatycznej na zmiany wymagań biznesowych, a także większej automatyzacji procesów konfigurowania, co osiągnęliśmy dzięki integracji z rozwiązaniem Salt. SUSE Manager 3 przynosi jeszcze większe korzyści w dużych i złożonych środowiskach centrów przetwarzania danych, gdzie łatwość zarządzania, skalowalność, wydajność i dostępność systemów mają szczególne znaczenie. Klienci wiedzą, jak trudne i czasochłonne może być ręczne konfigurowanie serwerów oraz wdrażanie na nich aktualizacji i poprawek. SUSE Manager rozwiązuje ten problem, równocześnie obniżając koszty, dzięki zautomatyzowanemu, scentralizowanemu zarządzaniu systemami Linux.
Mary Johnston Turner, wiceprezes ds. badań w dziale oprogramowania do zarządzania systemami przedsiębiorstw w firmie IDC, stwierdził:
SUSE Manager 3 oferuje ważne rozszerzenia funkcjonalności, które spełniają oczekiwania zespołów zarządzających środowiskami programistycznymi i chmurami hybrydowymi. Nowością jest integracja z oprogramowaniem Salt, w wyniku której powstało narzędzie oferujące znacznie więcej niż tradycyjne konfigurowanie serwerów Linux i zarządzanie opcjami ich zasilania. W szczególności umożliwia ono bardziej zautomatyzowane i skalowalne konfigurowanie, pielęgnowanie, zarządzanie poprawkami, monitorowanie i raportowanie w przypadku stosowania różnych dystrybucji Linuksa wdrożonych w infrastrukturach fizycznych, wirtualnych lub działających w chmurze.