SystemRescueCd 1.0.0

SystemRescueCd 1.0.0

przez -
0 291
Sprzęt, Dysk twardy

Wydana została wersja 1.0.0 bardzo popularnej minidystrybucji Linuksa o nazwie SystemRescueCd. System ten jest systemem typu LiveCD, który głównie wykorzystywany jest do naprawiania uszkodzonego systemu, testowania sprzętu oraz zarządzania partycjami. Wersja 1.0.0 zawiera dużą ilość nowych modułów oraz wiele poprawek na znalezione wcześniej błędy.

Od tej wersji domyślnie programy dla systemu są kompilowane dla architektury i486. Dodano również alternatywne 64-bitowe – altker64. Domyślne jądro dla architektury 32 bitowej od teraz nazywa się altker32 i zostało zaktualizowane do wersji 2.6.24.2 wraz z obsługą systemu plików Reiser4.

Sterownik NTFS-3G został zaktualizowany do wersji 1.2216. Do systemu dodano również moduł sys-fs/scrounge-ntfs-0.9, który umożliwia odzyskiwanie danych z utraconych partycji NTFS.

Dodano Xvesa, dzięki czemu powinny zniknąć problemy z uruchomieniem środowiska graficznego, na niektórym sprzęcie. System został poddany również optymalizacji. Spakowane zostały pliki initramfs i umieszczone w jednym pliku o nazwie initram.igz

Zostały również usunięte problemy z konfiguracją sieci oraz uruchomieniem systemu przez sieć. Pojawił się w systemie sterownik atl2-1.0.4, który umożliwia obsługę chipsetów z rodziny Atheros i Atheros L2. Wbudowano również pakiet loop-AES, dzięki któremu możliwe jest szyfrowanie danych przy pomocy urządzenia loopback.

Dodano również wsparcie dla kontrolerów z rodziny HP Smart Array dzięki sterownikowi CCISS

W systemie znajdziemy również GParted 0.3.5, testdisk 6.9, memtest86+ 2.0. Programiści poprawili jeszcze wiele innych drobnych błędów.