Szybki cykl wydawniczy Mozilla Firefox i Thunderbird w oficjalnych repozytoriach Ubuntu

Szybki cykl wydawniczy Mozilla Firefox i Thunderbird w oficjalnych repozytoriach Ubuntu

przez -
2 634
Canonical Ubuntu

Szybki cykl wydawniczy przeglądarki Firefox i klienta pocztowego Thunderbird trafi w końcu do oficjalnych repozytoriów Ubuntu. Do tej pory było tak, że dana wersja Ubuntu trzymała się tej serii produktów Mozilla, które pojawiły się w stabilnym wydaniu. Aby uświadczyć nową serię danego produktu, należało samodzielnie dodać odpowiednie repozytoria i ufać, że społeczność wydała już tłumaczenie dla danego produktu na język ojczysty.

Od teraz Ubuntu 11.10 i Ubuntu 12.04 LTS będą otrzymywać bezpośrednie aktualizacje od Canonical. Aktualnie trzeba oczekiwać około dwóch tygodni na nową wersję, jednakże są plany zmniejszenia tego czasu do kilku dni. Niestety, ale owe posunięcie nie będzie dotyczyło starszych wersji systemów, gdzie trzeba samodzielnie sobie radzić z tym.

Warto zaznaczyć, że Mozilla posiada także Enterprise Support Release przeglądarki Firefox, które wynosi 42 tygodnie, a nie 6, jednakże Canonical nie planuje jego wprowadzenia póki co.

2 Komentarze

  1. […] Thunderbird trafi w końcu do oficjalnych repozytoriów Ubuntu 10.04 i Ubuntu 10.10. Wcześniej Canonical poinformowało o dostarczeniu tego trybu tylko do Ubuntu 11.10 i Ubuntu 12.04 LTS. Nowy sposób dystrybucji zostanie wprowadzony z dniem 17 stycznia tego roku, razem z aktualizacją […]

Odpowiedz