Terraria już niebawem dostępna dla Linuksa

Terraria już niebawem dostępna dla Linuksa

przez -
11 820
Terraria

Studio Re-Logic zdecydowało, że tuż po premierze Terraria 1.2 na systemy OS X, rozpoczną się prace nad wersją dla systemów Linux. Terraria jest dwuwymiarową zręcznościówką z elementami RPG i survivalu, a także jednym z największych, niezależnych i niskobudżetowych hitów ostatnich lat – łącznie zakupiły ją prawie 2 miliony graczy.

Wygląda jednak na to, że na trzy lata po premierze, czasy świetności i rekordowej popularności Terraria ma już za sobą. Szef studia i pomysłodawca gry, Andrew Spinks, już w zeszłym roku zapowiadał sequel swojej produkcji i nosił się z zamiarem stworzenia czegoś nowego, świeżego. Owocem jego działań stała się wydana na początku roku wieloplatformowa gra przygodowa Starbound. Tylko dzięki wysiłkom zacieśniającej się społeczności Terrarii, Spinks postanowił nie zaprzestawać rozwoju swojego dawnego dzieła.

 • Jakub Konieczny

  Oby, bo kupiłem pół roku temu i nie mam jak grać:/

 • icywind

  Super! Brakowało mi tej gry na Linuksie a przez wine nie działała zadowalająco :)

  • Jakub Konieczny

   Na .NET czy MONO?

  • icywind

   .NET

 • Damin

  Hmm, ale przecież Terrarie już można odpalać na linuksie za pomocą monogame.

  http://www.terrariaonline.com/threads/wip-monogame-terraria-terraria-for-linux.72997/

  Wyjaśni mi ktoś czym się to ma różnić od tej wersji, która ma powstać dla linuksa? Czy to juz nie bedzie mono? O co w ogóle biega.

  • Jakub Konieczny

   Tym że będzie działać bezproblemowo. A ten sposób coś u mnie nie chciał działać.

 • Norman

  U mnie, za pomocą instalatora w PlayOnLinux gra nie działa tak źle, zdarzają się problemy z klawiaturą ale tragedii nie ma. Za pomocą monogame też dobrze działa tylko, nie jest to kompatybilne z najnowszą wersją gry.