Test wydajnościowy Ubuntu, Linux Mint, oraz gOS

Test wydajnościowy Ubuntu, Linux Mint, oraz gOS

przez -
1 1701
Linux Mint

Serwis Phoronix przeprowadził kolejny test wydajnościowy pomiędzy dystrybucjami Linuksa. Tym razem testowano wydajność Ubuntu oraz systemów opartych właśnie na nim czyli Linux Mint i gOS. Testy wykonywano na laptopie Lenovo ThinkPad T400 z procesorem Intel Core 2 Duo T9600, 2.80GHz, dyskiem 160GB SATA.

Testy były wykonywane za pomocą skryptu Phoronix Test Suite. System Ubuntu 8.10 działał pod kontrolą jądra 2.6.27. Środowiskiem graficznym było GNOME 2.24.

System gOS bazował najądrze 2.6.24, środowiskiem graficznym było GNOME 2.22.2. Natomiast Linux Mint posiadał ten samą konfigurację co Ubuntu 8.10.

Test obejmował kodowanie LAME MP3, FFmpeg, GnuPG, OpenSSL, SQLite i tym podobne. W wszystkich testach wszystkie dystrybucje osiągały podobne rezultaty. Dopiero przy ostatnim teście związanym z generowaniem ogromnej ilości zapytań do bazy SQLite systemg OS 3.1 pokonał znacząco swoich rywali.

Więcej informacji na stronie phoronix.com.

1 komentarz

  1. A po co mi mega wydajność? przyzwyczaiłem się do Mandrivy i KDE 4, a zmiany na "szybsze" rozwiązanie nie widzę. Bo i po co? Dobrze mi się pracuje, wszystko mam. Na szybkość nie ma co narzekać, bo i tak maszyna dość stara :D

Odpowiedz