The Document Foundation – LibreOffice Certification Program

The Document Foundation – LibreOffice Certification Program

przez -
1 791
The Document Foundation

The Document Foundation ogłosiła uruchomienie programu certyfikatów – LibreOffice Certification Program. Mają one za zadanie udowodnić dojrzałość LibreOffice, jako produktu i wzmocnić ekosystem oferowanych usług z nim związanych. Owe usługi to migracja, integracja, rozwój, wsparcie oraz szkolenia. Aktualni członkowie TDF związani z jakimkolwiek obszarem otrzymają owe certyfikaty za darmo, aby pokazać, że ich umiejętności są zgodne ze standardami.

W innym przypadku będzie się to opierało na opłatach ustalonych przez partnerów projektu, którzy zapewniają ich zdobywanie. Certyfikowani partnerzy będą sprzedawać i promować usługi dla swoich klientów, m.in. po przez dołączanie LibreOffice do komputerów osobistych i wzrost relacji ze swoimi klientami. Certyfikowani partnerzy będą musieli trzymać się wymagań certyfikacyjnych oraz dostarczać raport na temat wyzwań i możliwość związanych z LibreOffice Certification.

Użytkownicy końcowi będą mogli korzystać z usług świadczonych przez przez certyfikowanych specjalistów, a pośrednio wspierać rozwój TDF i LibreOffice.

W planach są aktualnie różne poziomy certyfikacji, jak to ma miejsce u innych. Certified Developers będą posiadali wsparcie poziomu trzeciego dla klientów korporacyjnych i będą mogli naprawiać wszelakie problemy w kodzie. Certified Migration Professionals będą odpowiedzialni za proces migracji z Microsoft Office do LibreOffice. Certified Professional Trainers powinni oferować szkolenia, nawet dla zaawansowanych użytkowników LibreOffice. Będą również certyfikowani Support Professionals, zdolni do oferowania wsparcia poziomu pierwszego i bardziej wymagającego poziomu drugiego. Specjalny komitet będzie określać dokładne kryteria dla różnych opcji certyfikacji.

1 komentarz

Odpowiedz