The Mate Desktop Environment – fork GNOME 2

The Mate Desktop Environment – fork GNOME 2

przez -
5 676

Wiele ludzi nie lubi wynalazku jakim jest środowisko Unity oraz rewolucyjnego środowiska graficznego jakim jest GNOME 3.0. Można nawet wyrazić swoje oburzenie na temat tych zmian i przesiąść się na Xfce. Są i tacy, którzy postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i stworzyć projekt The Mate Desktop Environment, który jest społecznym forkiem GNOME 2.x.

Projekt został stworzony przez społeczność użytkowników systemu Arch Linux. Powstał w czerwcu, lecz do tej pory nie znalazł zbyt wielu ochotników do jego rozwijania. Dostępne jest natomiast repozytorium AUR dla systemu Arch Linux.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie matsusoft.com.ar.

 • dragonn

  To byłe pewno że takie coś się pojawi, ale projekt może mieć trudności z przebiciem się, bo mamy xfce4, lxde które są bardzo zbliżone możliwościami i wyglądem do gnome 2.x.

 • buba

  projekt pewnie będzie niszowy jak kde3 trinity

  • marcinsud

   Pewnie, że tak w końcu krzykacze forumowi to jakby nie było mniejszość, choć przez nich wydaje się, że takie zdanie ma jednak ogół

 • Artur

  Trzeba jednak przyznać, że działalność forumowych "krzykaczy" zwraca uwagę na to, że nie wszystkim się podoba np. nowy interfejs kde4 oraz gnome3. Mnie też szlag trafia na ten stan rzeczy. Korzystałem kiedyś z KDE 3 a potem z GNOME 2. Obecnie korzystam z Fluxboxa, i zapewne będzie mi długo służył…

 • Pingback: Linux Mint rozpoczyna prace nad wdrożeniem GNOME 3.2 - Linux mint, centos, ubuntu - OSWorld.pl - mały świat wielkich systemów!()