THQ ogłasza upadłość

THQ ogłasza upadłość

przez -
11 1180
THQ

THQ, firma znana z produkcji wielu gier, posiadająca 4 studia produkcyjne, a także spory udział na rynku amerykańskim i kanadyjskim, ogłosiła bankructwo. Aktualnie trwają rozmowy z potencjalnymi nabywcami własności intelektualnej oraz materialnej. Nie wiadomo, jak potoczą się dalsze losy THQ, ani jej plany zbadania rynku gier dla Linuksa. Według wstępnych szacunków majątek spółki jest wyceniany pomiędzy 37,5 mln, a 60 mln dolarów.

11 Komentarze

 1. Z tego, co wyczytałem, to robią po prostu "roszadę" i jeśli nie znajdzie się inny inwestor, to THQ z automatu przejdzie pod skrzydła Clearlake Capital Group. Gry w każdym razie robią się dalej :).

 2. Upadli, bo nie zainwestowali w Linuksa, a windows wymiera… Widać, że mieli plan przesiadki na lepszą platformę, ale nie zdążyli.
  Ciekawe kiedy padnie EA? A może zdążą porzucić windowsa przed bankructwem microsoftu i jakoś przetrwają? Oby tylko mieli silniki graficzne napisane przenośnie, bo inaczej mogą się pakować do jednej trumny z microsoftem…

  • Zbyt daleko idąca teoria. Póki co to Windows nie wymiera, wciąż jest silnie trzymającą się marką. A EA nie padnie za szybko, to za duży gigant, mają takie rezerwy finansowe, że do czasu ich ewentualnego bankructwa Linux zdąży się spopularyzować na komputerach domowych.
   Mówisz jakby notowania Linuxa na desktopach były takie jak na telefonach. Nie wiem z jakich źródeł korzystasz, jednak Linux wciąż nie jest zbyt popularny, argument "upadli bo nie inwestowali w Linuksa" jest błędny, gdyż biorąc pod uwagę niską popularność samego systemu oraz to, że wielu do gier ma doinstalowanego Windowsa, można dojść do wniosku, że na inwestycji w Linuxa nie zyskaliby (dodatkowe szkolenia programistów, wydłużenie czasu projektu z uwagi na konieczność sprawdzania działania obu wersji).

  • dobrze gada, a o_O stosuje fakty życzeniowe, znaczy twierdzi, że jego życzenia są faktami. Owszem microsoft traci rynek, ale w takim tempie, że i za 10 lat będzie głównym graczem i jak na razie nic nie zapowiada innego stanu. Osobiście używam linuksa i mało mnie obchodzi ile ma % rynku do czasu aż mi działa to co ma działać. Dobranoc i życzę miłej nocy.

  • HAHAHAHAHHAHA!
   Linux wyciąga więcej FPS i przynajmniej ma działający bufor klawiatury, który nie powoduje, że przy naciśnięciu "zbyt wielu" klawiszy system się przycina i piszczy z głośniczka…
   Windows to zabaweczka dla małych i niewymagających dzieci.

Odpowiedz