Tiny Core Linux 3.5

Tiny Core Linux 3.5

  przez -
  4 336
  Tiny Core Linux
  Robert Shingledecker ogłosił wydanie minimalistycznej dystrybucji Linuksa o nazwie Tiny Core Linux 3.5. System ten został przystosowany do działania na starszych komputerach. Znajdziemy w nim powłokę BusyBox w wersji 1.18.3 oraz zsync 0.6.2. Z dostępnego oprogramowania mamy: Fluff – menadżer plików oraz appsaudit. Zoptymalizowano i przyspieszono proces startu systemu oraz zaktualizowano resztę oprogramowania.

  Podobne artykuły

  Tiny Core Linux

  przez -
  0 380
  Tiny Core Linux

  przez -
  1 438
  Tiny Core Linux

  przez -
  0 322
  • Dwimenor

   Którąś z wersji TC 3.x mam na pendraku, jako system "biblioteczny". To znaczy uruchamiam z niego komputery w bibliotece mojej uczelni aby obejść rzeczy typu "tylko Internet Explorer 6 na winxp" i pisać pracę magisterską w czymś bardziej przyjaznym niż google docs. Odpalenie TC to kwestia sekund, trochę dłużej schodzi się z zassaniem z repo wszystkich potrzebnych paczek. Polfonty wymagają Xów a to swoje waży.

  • Van

   Ejże, nie potrzebujesz X'ów żeby mieć polskie czcionki. Tylko że chyba nie istnieje konsolowy edytor tekstu, który otworzy .odt, o .doc nie wspomnę.

   Ze swojej strony polecam Puppy Linux na pendrive (lub MacPup jeśli standardowy Puppy będzie za brzydki). Korzysta z paczek Ubuntu i łatwo się go modyfikuje, jak już raz coś zainstalujesz to nie będziesz musiał ściągać tego od nowa. W standardzie Abiword, OpenOffice trzeba doinstalowywać.

  • Dwimenor

   Ile bym nie próbował, nie udało mi się pod xvesa odpalić polfontów. Gdyby chodziło tylko o przepisywanie książek, to pewnie aplikacja konsolowa by wystarczyła. I tak tekst składam w domu. Chodzi o to, że mam naprawdę dużo źródeł danych, różnego typu. Lubię konsolę, ale nie fanatycznie.

   Wiem, że są inne rozwiązania niż TC, ale jak raz sobie oskryptowałem instalację programów i konfigurację środowiska dla uczelnianych kompów (http://dwimenor.blogspot.com/2010/12/tiny-core-linux-33.html) to szczerze mówiąc nie chce mi się bawić z innym OS na pendraku. Przełączam na konsolę, odpalam skrypt i idę spokojnie po książki. Każdy kto zobaczy konsolę z skaczącymi literkami od razu ucieknie ;)

   TC też można niby spersonalizować, aby nie zasysać wszystkiego od zera za każdym razem. Ale na to mam za małego pendraka.

  • Van

   To może na płytkę CD-RW – z Puppym tak się da. Ale Ty też masz dobre rozwiązanie :)