Tłumaczenia Xfce przeniesione na transifex.com

Tłumaczenia Xfce przeniesione na transifex.com

przez -
2 775
Xfce

Nick Schermer ogłosił, że wszystkie tłumaczenia które do tej porty znajdowały się na własnym serwerze translations.xfce.org zostały przeniesione na www.transifex.com/projects/p/xfce/. Decyzja została podjęta po tym, kiedy okazało się, że obecnie utrzymywany serwis posiada przestarzałą wersję systemu tłumaczeń, a jego utrzymanie i aktualizowanie jest nieopłacalne. Główna platforma Transifex cały czas się rozwija i posiada naprawdę świetny interfejs do pracy nad tłumaczeniami.

Przeniesienie ogromnej bazy tłumaczeń zajęło troszkę czasu, ale dzięki temu udało się odrzucić 260 plików, które nie posiadały zespołów tłumaczy lub nie przeszły sprawdzania jakości: msgfmt --check. W tym ostatnim przypadku należało pobrać odpowiednie pliki, ręcznie edytować w Poedit, zrobić sprawdzenie spójności i następnie poprawić wyświetlone błędy. Na koniec wystarczyło załadować poprawione pliki i wszystko było ok.

Polskie tłumaczenia zostały już odpowiednio poprawione przez polski zespół Xfce we współpracy z portalem OSWorld.pl. Aktualnie trwa dodawanie chętnych osób do pomocy przy projekcie.

Projekt Xfce posiada aktualnie dwie gałęzie: główne moduły (core modules), gdzie trwa ciągle aktywna praca oraz różnego rodzaju dodatki, rozszerzenia i aplikacje spoza Xfce core. Dużym ułatwieniem jest automatyczny skrypt dodający ukończone tłumaczenia na serwery Git, jeżeli zostanie przekroczona wartość 50%.

2 Komentarze

  1. Jest to naprawdę fajne narzędzie do tłumaczenia. Gdyby nie one nie zajmował bym się tłumaczeniem bo takie tłumaczenie w pliku jest niewygodne. A tak mamy podział na przetłumaczone łańcuchy oraz możliwość proponowania i zatwierdzania tłumaczeń.

Odpowiedz