Tor Challenge 2014, czyli uruchom serwer Tor i udostępnij go innym

Tor Challenge 2014, czyli uruchom serwer Tor i udostępnij go innym

przez -
13 596
Tor, Tor Project

Electronic Frontief Foundation ogłosiła uruchomienie drugiego w historii Tor Challenge 2014. Projekt polega na uruchomieniu własnego serwera Tor i udostępnienie go innym na świat. Jeżeli dana instancja utrzyma się przez okrągłe 12 miesięcy to właściciel otrzyma limitowaną naklejkę. Dla osób, które będą posiadały stały dostęp o prędkości 1 MB/s i więcej, wysłana będzie koszulka projektu Tor.

 • santamariamagdalena

  Za koszulkę nie będę tracił kasy ani prądu.

 • Duży Pies

  Ja bym nawet i dołączył. Ale…
  1) nie wiem co będzie przechodziło przez mój węzeł – nikt tego nie wie – i boję się że jeśli będzie to ruch przestępczy, to mogę mieć o 6 rano budzenie panów w kominiarkach;
  2) sieć TOR jest intensywnie inwigilowana przez wszystkie służby: NSA, FBI, CIA, BND, GCHQ, nasze polskie ABW i SKW i policje całego świata, w tym naszą. Uważam że przynajmniej 30% węzłów w sieci TOR to honeypoty. Jest spora szansa że będą podsłuchiwali to co wchodzi i wychodzi z mojego węzła, bo to da się zrobić.

  • kotecek

   Jeśli wiele osób dołączy to te wszystkie skrótowe ACDC będą miały 5% węzłów a nie 30%. Wtedy trudniej będzie im słuchać a tak, to niedługo i 50% sieci będzie ich.

  • Duży Pies

   W sumie to masz rację, ale na domowym kompie uruchamianie węzła TOR-owego jest ryzykowne, pisałem o tym w punkcie 1). Jak ktoś się boi to lepiej żeby stawiał węzeł na jakimś wykupionym hostingu VPS, choć wtedy nie wiemy czy firma hostingowa go nie zinwigiluje a raczej tak zrobi. Ten temat jest do przemyślenia, bo sam chcę postawić węzeł TOR-owy ale chcę to zrobić tak żeby się potem nie wpieprzyć w kłopoty.

  • emorris

   Wystarczy zrobić węzeł bez wyjścia na świat.
   Exitpolicy reject *:*
   i po sprawie.

  • TheBlackMan_dq

   Dokładnie, trzeba walczyć o swoją wolność i prawo do prywatności. Samo się to nie zrobi.

   Odpalenie noda TORa na własnym kompie tak żeby działał prawidłowo, nawet jeżeli ktoś jest “zwykłym klikaczem” to max godzinę-dwie roboty – a przy okazji można się wiele nauczyć o konfiguracji programów sieciowych.

  • sprae

   A wypełniając PIT dowiesz się sporo o systemie podatkowym ;-)

  • TheBlackMan_dq

   No właśnie nie.

   Wypełniałem raz PIT (albo: próbowałem) i nie
   dowiedziałem się niczego (chyba oprócz faktu jak ten kraj jest
   popieprzony i że muszę się tłumaczyć dlaczego nie jestem jeleniem).

 • uu

  A ja nic nie zrobię tylko będę narzekał… albo nie… dołączę do akcji.