Torchlight II o krok bliżej Linuksowej wersji

Torchlight II o krok bliżej Linuksowej wersji

przez -
1 660
Runic Games

Ponad pół roku temu pisaliśmy, że Torchlight I i II może wyjść w niedużym czasie na Linuksa. Minęło sporo czasu, lecz dopiero teraz pojawiła się pewna informacja, że port drugiej części popularnego hack’n’slasha jest bardzo bliski wydania. “Winowajcą” kolejnych przecieków jest serwis SteamDB, który w repozytoriach Steam odnotował dodanie półtora gigabajtowej paczki, zawierającej pliki nadchodzącej Linuksowej wersji Torchlight II. Omawiany tytuł jest drugą częścią stworzonego m. in. przez twórców kultowego Diablo hack’n’slasha, w której wcielimy się w jedną z czterech postaci, z pomocą których zmierzymy się z wieloma niebezpieczeństwami w rozległym świecie fantasy.

Torchlight II po raz kolejny zabierze gracza do świata fantasy pełnego zła. W porównaniu z pierwszą częścią serii nasza podróż nie będzie się opierała na eksploracji kilkudziesięciu poziomów podziemi, lecz na zwiedzaniu sporej części świata, podzielonego na cztery fabularne akty. Podstawy rozgrywki nie zmieniły się jednak wiele, gdyż podobnie jak w “jedynce” naszym celem jest eksplorowanie i przebijanie się przez setki tysięcy potworów, ażeby wykonać specjalne zadania przydzielone nam przez postacie niezależne. Nie musimy jednak eksplorować świata sami, gdyż poza zwierzakiem towarzyszem gra oferuje możliwość zaproszenia innych graczy, którzy mogą podłączyć się do gry poprzeć sieć lokalną lub Internet.

Na Torchlight II przyjdzie graczom Linuksowym zaczekać jeszcze trochę, lecz już teraz można zakupić grę na platformie Steam.