Ubuntu 10.04 Beta 1

Ubuntu 10.04 Beta 1

przez -
9 1008
Canonical Ubuntu

Steve Langasek poinformował o wydaniu systemu Ubuntu 10.04 Beta 1 o nazwie kodowej Lucid Lynx. Wydanie to działa pod kontrolą jądra 2.6.32-16.25, a domyślnym środowiskiem graficznym jest GNOME 2.29 wraz z nowymi szatami graficznymi. Usunięto natomiast schemat Ubuntu Human.

W systemie znajdziemy nowe sterowniki do kart graficznych NVIDIA. Odświeżone zostało Centrum Oprogramowania Ubuntu. Pojawiła się możliwość recenzji danego programu z repozytorium oraz jego oceny. Pojawiła się możliwość podejrzenia screenshotów danej aplikacji.

Od wersji Beta 1 następuje zamrożenie kodu. Nie będą dodawane już żadne nowe funkcje. Programiści skupią się na usuwaniu błędów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie ubuntu.com.

9 Komentarze

  1. Ciekawe jak jest z tym nowym Gnome bo w wersjach 2.28.2 niezaleznie od systemow są bugi podczas zamykania systemu. Zammiast zamknać lub gdy chcesz zrestartować w, to wylogowuje Cie tylko do gdm :(

  2. No widzisz na stable to i mi działało, elegancko, pewnie w stabilnej wersji Debiana Squeeze to naprawią lub nie. O dziwo w lennym był bug ktorego nikt nie naprawił , więc możliwe że i te błędy pozostaną.

  3. Jak dla mnie to za bardzo cuduja z nowymi Ubuntu. System staje sie coraz bardziej…. dziwny i juz nie tak otwarty. Mark narzuca swoje glupie pomysly :/

Odpowiedz