Ubuntu 13.04 porzuca wersje Alpha na rzecz Daily Builds

Ubuntu 13.04 porzuca wersje Alpha na rzecz Daily Builds

  przez -
  11 302
  Canonical Ubuntu
  Deweloperzy Canonical podjęli decyzję o porzuceniu wydań alfa dla Ubuntu 13.04. Postanowiono zastosować bardziej optymalny cykl codziennych wydań oraz tzw. monthly milestones. Ma to pozwolić na większą swobodę podczas okresu dodawania i usuwania funkcji, do czasu wydania oficjalnej testowej wersji publicznej Beta. Z podobnego trybu skorzystało Xubuntu 12.10, które miało tylko jedną wersję Beta i sprawdzało się to znakomicie.

  • Pingback: News Ubuntu 13.04 porzuca wersje Alpha na rzecz Daily Builds()

  • MikolajS

   Codziennych czy co miesięcznych?

   • mikolajs

    Doczytałem, że faktycznie chcą tworzyć obrazy codziennie, chociaż same "milestones" są robione miesięcznie.

  • Tomek

   "bardziej optymalny"???

   Za takie sformułowanie to moim studentom (na politechnice) obniżam ocenę.

   Poprawcie to, proszę.

   • liner

    Mógłbyś "doprecyzować" wypowiedź? :D
    No tak. Bo zakładam, że albo coś jest optymalne albo nie jest. Nie ma mniej lub bardziej optymalnych rozwiązań, am I right?
    Tak samo jak coś jest precyzyjne lub nie jest precyzyjne. "Doprecyzować" – WTF?

   • To jesteś głupim wykładowcą i tyle, który czepia się słownictwa niż uczyć. Też miałem z takimi do czynienia na uczelni. Oni dalej siedzą na uczelni za 2200 brutto a Ci co z niej uciekli i kodują "bardziej optymalny" kod zarabiają po >7000.

   • Adam

    Popieram, skoro czegoś takiego się czepiasz, to lepiej przestań uczyć. Pozdrawiam dawną Politechnikę i ludzi, którzy mieli wiedzę oraz umiejętności do jej przekazywania :) Przy dzisiejszym stopniu skomplikowania technologii oraz rozmaitych uwarunkowań jej zastosowania często używa się jednak skali zoptymalizowania bardziej bogatej niż jej brak lub pełne wystąpienie. Rozwiązania w pełni optymalne występują tylko w modelach a nie w realnych zastosowaniach, drogi Panie czas ogarnąć realny świat choć w podstawach, zapraszamy do nas ;)

   • Marek

    No tak: "bardziej najlepszy" mamy wprowadzić do języka bo wymaga tego "stopień skomplikowania technologii". Hahaha

   • MikolajS

    Raczej chodzi o to, że można powiedzieć o kodzie, że jest bliższy optymalnemu. Precyzja wrażania się jest czasem ważna, ale pewnie nie zawsze jest najważniejsza jak w tym przypadku, bo większość zrozumie o co chodzi.

   • Marek

    Rozumiem ale zaraz się okaże, że będziemy bronić takich zwrotów jak: "cofnij się do tytułu" czy "film na faktach autentycznych" … tak jakby cofać się można było również do przodu, albo tak jakby fakty mogły nie być autentyczne.

    Zlitujcie się. Jeżeli coś jest lepsze niż poprzedniego a równocześnie jest bliższe najlepszemu (czyli optymalnemu) rozwiązaniu to trzeba powiedzieć właśnie "bliższe optymalnemu". Bardziej optymalne nie może być z racji samej definicji. Tak samo jak z racji definicji fakty to rzeczy, które są zgodne z prawdą niezależnie od tego czy ktoś taką prawdę chce ukryć czy nie. Mówimy wtedy, że coś jest "bliższe prawdy" a nie, że jest "bardziej autentyczne".