Ubuntu App Showdown

Ubuntu App Showdown

przez -
11 797
Canonical Ubuntu

Canonial ogłosiło Ubuntu App Showdown, konkurs zachęcający deweloperów do stworzenia oryginalnych aplikacji i rozpowszechnienia ich poprzez repozytoria dystrybucji. Canonical zaleca zrobienie wszystkiego w technologiach Python i Quickly, jednakże nie jest to obowiązkowe. Uruchomiono także kilka warsztatów online, których celem jest nauczenie uczestników pisania z wykorzystaniem wymienionych technologii.

Stworzone aplikacje będą oceniane przez grupę pięciu ludzi, włączając w to Jono’a Bacona, Ubuntu Community Manager. Działający program należy wysłać do 9 lipca i opublikować w Ubuntu Software Center. Dwaj pierwsi zwycięzcy dostaną laptopy System76 i telefony Nokia N9 z systemem MeeGo. Za trzecie miejsce przewidziano tylko Nokię. Również ten sam telefon można dostać za aplikację wyróżnioną przez społeczność. Pozostali nieszczęśnicy mogą liczyć na firmową koszulkę Ubuntu.

FAQ programie Ubuntu App Developer zamieszczono więcej informacji na temat konkursu, a Canonical zachęca pozostałe firmy w partycypowaniu i zadawaniu pytań na Ask Ubuntu w przypadku jakichkolwiek problemów.