Ubuntu App Showdown

Ubuntu App Showdown

przez -
11 921
Canonical Ubuntu

Canonial ogłosiło Ubuntu App Showdown, konkurs zachęcający deweloperów do stworzenia oryginalnych aplikacji i rozpowszechnienia ich poprzez repozytoria dystrybucji. Canonical zaleca zrobienie wszystkiego w technologiach Python i Quickly, jednakże nie jest to obowiązkowe. Uruchomiono także kilka warsztatów online, których celem jest nauczenie uczestników pisania z wykorzystaniem wymienionych technologii.

Stworzone aplikacje będą oceniane przez grupę pięciu ludzi, włączając w to Jono’a Bacona, Ubuntu Community Manager. Działający program należy wysłać do 9 lipca i opublikować w Ubuntu Software Center. Dwaj pierwsi zwycięzcy dostaną laptopy System76 i telefony Nokia N9 z systemem MeeGo. Za trzecie miejsce przewidziano tylko Nokię. Również ten sam telefon można dostać za aplikację wyróżnioną przez społeczność. Pozostali nieszczęśnicy mogą liczyć na firmową koszulkę Ubuntu.

FAQ programie Ubuntu App Developer zamieszczono więcej informacji na temat konkursu, a Canonical zachęca pozostałe firmy w partycypowaniu i zadawaniu pytań na Ask Ubuntu w przypadku jakichkolwiek problemów.

11 Komentarze

    • A te trzy tygodnie nic Ci nie mówią?
      Wątpię, żeby nawet w Pythonie dało się zrobić tak szybko jakąś sensowną aplikację (bo tyle było czasu od ogłoszenia akcji).

    • bo to tylko trzy tygodnie, a tylko Python jest na tyle prosty, żeby zwykli zjadacze chleba mogli popróbować swoich sił w programowaniu. osobiście uważam jednak, że ni eliczy się w tym przypadku język, tylko pomysł (i wykonanie rzecz jasna)

  1. […] Jeśli uwielbiasz aplikacje w chmurze i chcesz mieć w pełni funkcjonalny pakiet biurowy do swojej dyspozycji, który jest za darmo, Google Docs jest jednym z kilku dostępnych. Jednakże, aby skorzystać potrzebna jest przeglądarka internetowa i konto GMail. Aby ułatwić obsługę stworzono program GWOffice. Daje on nam możliwość zarządzania swoimi dokumentami, tak jakby był to pakiet biurowy zainstalowany bezpośrednio na komputerze. Posiada ładny, czytelny interfejs, nie wymaga dużej ilości pamięci RAM, bo tylko około 11 MB. Aplikacja została stworzona w Ubuntu App Showdown. […]

Odpowiedz