Ubuntu GNOME 14.04 chce być wydaniem LTS

Ubuntu GNOME 14.04 chce być wydaniem LTS

  przez -
  12 563
  Ubuntu GNOME
  Deweloperzy rozwijanego właśnie systemu Ubuntu GNOME 14.04 złożyli prośbę do Ubuntu Technical Board o otrzymanie oficjalnego statusu LTS. Jeżeli się uda, to użytkownicy remiksu Ubuntu z GNOME będą się cieszyli wsparciem przez 2 lata i 3 miesiące, jako że o taki okres poprosili twórcy. Przypomnijmy, że dokładnie rok temu Ubuntu GNOME dołączyło do rodziny systemów Ubuntu, jednakże nadal brakuje osób chętnych do pomocy. Na stronie wiki.ubuntu.com/UbuntuGNOME/14.04/LTS-Proposal możemy zapoznać się ze szczegółami.

  • quest

   Skoro nie ma osób zainteresowanych tym systemem, to nie ma też po co go wspierać. Wyczuwam odmowę, a potem płacz i narzekania na złego Marka Shuttlewortha.

  • Pawel Jaworski

   Ciekawe czemu nie Gubuntu? ;)

   • o_O

    Bo Gnome zawsze musi się wyróżniać. Oni patrzą na wszystkich z góry, choć sami są malutcy i żałośni.

  • Legion

   Gnome już dziękujemy :) Nie sądze żeby ktokolwiek płakał jeśli Gubuntu nie dostanie statusu LTS (a bardziej ETS bo co to są 2 lata w porównianiu z 5 normalnego Ubuntu)

  • Tadek

   Dobrze jest wspomóc np. testując Ubuntu Gnome, ponieważ znalezione błędy pomogą również innym dystrybucją bazującym na Gnome. Wolę testować wersję Gnome niż zwykłe Ubuntu z Unity.

   • o_O

    Ale nikogo nie interesuje już Gnome.
    Czasy ciemnoty, używania kulawych narzędzi nieprzystosowanych do stawianych im celów oraz kłamstw o konkurencji się skończyły.
    Teraz jest Qt, a projekty albo na nie przechodzą, albo zdychają zapomniane kisząc się w środowisku chamskich i pełnych pychy deweloperów GTK-.
    Wól sobie dalej, ale skończ z namawianiem innych do głupoty.

   • Legion

    Ja wolałbym pomóc deweloperom Mate lub KDE, oni przynajmniej słuchają użytkowników.

  • Nick

   Unity ma prawo podobać się lub nie, ale jakby nie było jest alternatywą dla GNOME Shell. Więc po co robić dwie dystrybucje, których obie powłoki w teorii są zbliżone do siebie? To tak jakby zrobić Kubuntu i Skubuntu :p, które miałoby tylko inny panel i uruchamianie programów. Jeśli już komuś tak bardzo zależy na GNOME Shell, nie ma problemu go doinstalować i się cieszyć. Jak już coś, można też ludziom przygotować skrypcik, który za nich zrobi pewne rzeczy.

   • o_O

    “CO?! GNOME ma być pominięte? Canonical może pominąć Kde, nawet Unity, ale przecież nie GNOME!!!!11 GNOME to podstawa wolności i otwartości i w ogóle jest najlepsze, a KDE śmierdzi, bo Qt licencja nieotwarta dawno temu, ale nadal, LGPL, zero wolności, a GTK rulez. Mam nadzieję, że to cię przekonuje, miernoto?!!!!!!”