Ubuntu GNOME 14.04 chce być wydaniem LTS

Ubuntu GNOME 14.04 chce być wydaniem LTS

przez -
12 634
Ubuntu GNOME

Deweloperzy rozwijanego właśnie systemu Ubuntu GNOME 14.04 złożyli prośbę do Ubuntu Technical Board o otrzymanie oficjalnego statusu LTS. Jeżeli się uda, to użytkownicy remiksu Ubuntu z GNOME będą się cieszyli wsparciem przez 2 lata i 3 miesiące, jako że o taki okres poprosili twórcy. Przypomnijmy, że dokładnie rok temu Ubuntu GNOME dołączyło do rodziny systemów Ubuntu, jednakże nadal brakuje osób chętnych do pomocy. Na stronie wiki.ubuntu.com/UbuntuGNOME/14.04/LTS-Proposal możemy zapoznać się ze szczegółami.

 • quest

  Skoro nie ma osób zainteresowanych tym systemem, to nie ma też po co go wspierać. Wyczuwam odmowę, a potem płacz i narzekania na złego Marka Shuttlewortha.

 • Pawel Jaworski

  Ciekawe czemu nie Gubuntu? ;)

  • o_O

   Bo Gnome zawsze musi się wyróżniać. Oni patrzą na wszystkich z góry, choć sami są malutcy i żałośni.

 • Legion

  Gnome już dziękujemy :) Nie sądze żeby ktokolwiek płakał jeśli Gubuntu nie dostanie statusu LTS (a bardziej ETS bo co to są 2 lata w porównianiu z 5 normalnego Ubuntu)

 • Tadek

  Dobrze jest wspomóc np. testując Ubuntu Gnome, ponieważ znalezione błędy pomogą również innym dystrybucją bazującym na Gnome. Wolę testować wersję Gnome niż zwykłe Ubuntu z Unity.

  • o_O

   Ale nikogo nie interesuje już Gnome.
   Czasy ciemnoty, używania kulawych narzędzi nieprzystosowanych do stawianych im celów oraz kłamstw o konkurencji się skończyły.
   Teraz jest Qt, a projekty albo na nie przechodzą, albo zdychają zapomniane kisząc się w środowisku chamskich i pełnych pychy deweloperów GTK-.
   Wól sobie dalej, ale skończ z namawianiem innych do głupoty.

  • Legion

   Ja wolałbym pomóc deweloperom Mate lub KDE, oni przynajmniej słuchają użytkowników.

 • Nick

  Unity ma prawo podobać się lub nie, ale jakby nie było jest alternatywą dla GNOME Shell. Więc po co robić dwie dystrybucje, których obie powłoki w teorii są zbliżone do siebie? To tak jakby zrobić Kubuntu i Skubuntu :p, które miałoby tylko inny panel i uruchamianie programów. Jeśli już komuś tak bardzo zależy na GNOME Shell, nie ma problemu go doinstalować i się cieszyć. Jak już coś, można też ludziom przygotować skrypcik, który za nich zrobi pewne rzeczy.

  • o_O

   “CO?! GNOME ma być pominięte? Canonical może pominąć Kde, nawet Unity, ale przecież nie GNOME!!!!11 GNOME to podstawa wolności i otwartości i w ogóle jest najlepsze, a KDE śmierdzi, bo Qt licencja nieotwarta dawno temu, ale nadal, LGPL, zero wolności, a GTK rulez. Mam nadzieję, że to cię przekonuje, miernoto?!!!!!!”