Ubuntu Kernel Team będzie rozwijało jądro Linux 3.13 do 2016 roku

Ubuntu Kernel Team będzie rozwijało jądro Linux 3.13 do 2016 roku

przez -
12 603
Canonical Ubuntu

Ubuntu Kernel Team ogłosił dodanie jądra Linux 3.13 do listy obecnie wspieranych przez Canonical jąder Linux z długoterminowym wsparciem. Rozszerzone wsparcie będzie zapewnione do kwietnia 2016 roku, kiedy to zostanie wydane Ubuntu 16.04 LTS. Jądro Linux 3.13.11 było ostatnim wydaniem, które ogłosił Greg Kroah-Hartman, a opiekę nad osobnym forkiem przejmie Kamal Mostafa. Najpewniej do tego czasu Canonical zrobi dużą aktualizację podstawowych pakietów z wydania Ubuntu 14.10, gdzie zobaczymy o wiele nowszą wersję jądra Linux oraz Mesa.

 • Andrzej

  Ubuntu 14.04 Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter , zrywa połaczenie wifi.To samo z wcześniejsza wersja było

  • Fermentuje xD

   Network controller: Qualcomm Atheros AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) i nie mam problemu od 3.11, masz tak też na innych distrach?

  • Andrzej

   Aktualnie używam minta, na tym distro nie ma takich problemów.Efekt mam taki na Ubuntu jakby miał słabą antenę lub odległość była za duża od routera.Dziwne jest to że zrywa prawie zawsze jak odpalam centrum oprogramowania, lub chce zaktualizowac jezyk na polski.Na routerze mam ograniczone pasmo, żeby mniejsze szumy były i większa prędkość (duzo routerow).Podkreślam na mint nie zrywa połaczenia to samo windows.

  • Jacek
  • Jacek

   … i jeszcze ten link: http://my1.fr/blog/how-to-fix-packets-lost-with-ar9285-driver-in-ubuntu-12-04/

   Jak widzisz, wszystkie prowadzą do tego samego rozwiązania.

   Zawsze z góry zakładaj, że jeśli na Mincie jest w porządku, to na Ubuntu też musi się dać zrobić.

  • marcinsud

   To dziwne, bo mint używa tego samego jądra.

  • Jacek

   No i? Przecież mogli u siebie wsadzić konfiguracje, których w Ubuntu nie doświadczysz – co za problem? W końcu wg nich z pewnością Mint jest nie tylko dystrybucją z innym środowiskiem graficznym w roli głównej, ale także jeszcze lepszym Ubuntu. Tak samo jak Ubuntu miało być lepszym wyborem od Debiana dla ZU.

  • Adrian

   haha, ja używam karty sieciowej z 1996 roku i problemów nie ma (w przeciwieństwie do windowsa- nawet XP jej nie obsługuje:))