Ubuntu na laptopach Della w Chinach

Ubuntu na laptopach Della w Chinach

przez -
32 1729
Canonical Ubuntu

Canonical i Dell ogłosiły program sprzedażowy, gdzie komputery i laptopy firmy Dell będą posiadały preinstalowany system Ubuntu. Wszystko ma być sprzedawane w ponad 220 chińskich sklepach. Każdy z salonów otrzyma specjalnie przygotowane materiały firmowe oraz ofertę kilku modeli notebooków Della, zasilanych przez Ubuntu. Global Alliances Director – Mark Murphy mówi, że cały personel został odpowiednio przeszkolony przez zespół Canonical w Beijing i Shanghai, dzięki czemu są w stanie dokładnie opowiedzieć klientowi, zarówno zalety, jak i wady dystrybucji.

Sklep z Dell i Ubuntu

Dell już od jakiegoś czasu oferuje niektóre modele z preinstalownym Ubuntu, jednakże najczęściej można je zamówić przez sklep internetowy na oficjalnej stronie producenta. Dziwi natomiast brak oferty na polski rynek.

Jedynym producentem, który masowo sprzedaje laptopy z Ubuntu jest System76.

32 Komentarze

  • @Masakra no i jeże Żydzi masoni i cykliści, a teraz jeszcze transwestyci. Większy socjalizm jest na zachodzie czego efekty widać i raczej to nie przez Tuska i Microsoft.

  • Socjalizm sam z siebie nie jest zły, jak się tylko wie, jak go stosować. Skrajnym socjalizmem jest komunizm, ale to też dyktatura jest.

   W Unii Europejskiej mamy socjalizm, kapitalizm, gospodarkę centralnie sterowaną i jeszcze sporo. To taki większy miks różnych poglądów.

 1. Ostatnio kupowałem laptopa acera w x-komp i miał być bez systemu. Sama firma x-komp zdziwiła się jak odpisałem że sprzedali mi lapka z systemem.

  System ten to linux moblin.

  W ogole nie rozumiem wszystkich jęczących. Szukam oferty i kupuję bez systemu.

  • Nawet nie wiesz, jak ciężko znaleźć dobrej klasy sprzęt bez systemu. Najtańsze badziewia są z reguły bez niego, ale jak szukasz sprzętu klasy biznesowej to już nie ma odwrotu – albo dopłacasz do systemu, albo nie masz nic.

 2. Pitolisz jak potuczony.

  Klient nasz pan, a zwłaszcza w klasie biznesowej. Owszem jak idziesz do saturna lub tego pokroju sklepu to jesteś skazany na produkty które tam leżą. Wystarczy trochę wysiłku i okazuje się, że można kupić dobry sprzęt bez systemu.

  • Kamil, popatrz sobie biznesowe modele z tymi procesorami, szczególnie Della. Podstawowa bateria trzyma 6 godzin, dodatkowo możesz zamontować specjalną podkładkę, która jest sama w sobie baterią i ci lapek trzyma kolejne 5-6 godzin :) Znajomy kiedyś przyniósł taki model, była na Core i5 z NVIDIA na pokładzie i trzymał mu bite 6 godzin.

  • @Michał Olber: Pierwszy ma 14 cali i nie wytrzyma tyle na baterii co wymagasz (wytrzyma tylko pod Windowsem gdy karta Nvidii nie działa (laptop ma Nvidia Optimus który wyłączy kartę i używać będzie integry intela – Optimus działa tylko pod Windowsem (i to nie tylko ze względu braku wsparcia w sterownikach, a głównie przez to, że nie bardzo da się je zrobić przez X11))).
   Podałeś po prostu warunki których dziś żaden laptop na rynku nie spełnia (podałeś wręcz wykluczające się parametry ;p), więc też nie zobaczysz takiego bez systemu/z Linuksem.
   Najbliższe twoim wymaganiom w przeglądnięciu na szybko to ASUS U41JF-WX105 i Asus N43SN-VX068 (które możesz kupić bez systemu – jednak jak wszystkie asusy, niestety lusterko). OFC bez problemu możesz kupić większe (15/17 cali) z takimi mocnymi bebechami bez Windows, lub małe ale ze słabszym sprzętem (po prostu tam gdzie kupić możesz z Windows bez problemu, możesz też wybrać coś bez systemu (co oznacza zazwyczaj FreeDos/Linux) lub z Linuxem)

  • Ciekawe jest to, że ostatnio udało się zrobić przełączanie Intel GMA/ Nvidia, ale tylko ręcznie, więc to już w pewnym sensie działa, ale wymaga restartu X'ów. Muszę tylko znaleźć wzmiankę o tym.

   Zatem informacja, że Optimus nie działa pod Linuksem jest w pewnym sensie fałszem :)

  • @Michał Olber: Optimus to automatyczne (transparentne dla użytkownika) przełączanie się kart graficznych bez wiedzy, więc nie można powiedzieć, że Optimus działa (musisz wyłączyć wszystkie aplikacje i ręcznie sam zmienić i dopiero uruchomić… i tak przy każdej zmianie) – to o czym mówisz bliżej ma do restartu kompa i przełączeniu w Biosie niż do Optimusa.

Odpowiedz