Ubuntu One oficjalnie zamknięte

Ubuntu One oficjalnie zamknięte

przez -
8 746
Canonical

Kilka dni temu Canonical oficjalnie zamknęło usługę Ubuntu One, o czym było powiedziane na początku kwietnia. Wszyscy użytkownicy, którzy wykupili subskrypcję, otrzymają zwrot kosztów do końca jej trwania, wciągu najbliższych kilkunastu dni. Do 31 lipca 2014 roku użytkownicy muszą pobrać wszystkie swoje pliki, ponieważ po tym dniu zostaną one skasowane.

Osoby chcące przenieść pliki bezpośrednio do innych usług chmurowych, mogą skorzystać z platformy mover.io, z którą to firmą Canonical ma obecnie nawiązaną współpracę. Na stronie znajduje się poradnik: How to transfer from Ubuntu One to Google Drive.

Dodatkowo Canonical udostępni pełny kod źródłowy Ubuntu One, aby dać możliwość budowy platformy synchronizacji plików lub ulepszenie obecnych wolnych rozwiązań.

Chętni poszukujący profesjonalnej i płatnej chmury, mogą skorzystać z oferty qcloud.pl.

8 Komentarze

    • bierz chmure u giganta to bedziesz mial spokoj. a jak ktos chce sie czyc cool to niech bierze inne ubuntu one;)

    • Ja nie potrzebuję chmury u gigantów. Ja potrzebuję sprawnych i działających rozwiązań, a takim dla mnie jest Sherlybox. I tyle.

    • Niech sobie jest, nie chcesz to nie używaj. Ubuntu jest podstawką pod całkiem wygodne distra typu Mint czy ElementaryOS, mają kasę na utrzymanie repozytoriów, na co narzekać?

Odpowiedz