Ubuntu Tweak 0.6

Ubuntu Tweak 0.6

  przez -
  1 1017
  Wydano program Ubuntu Tweak 0.6.0. Aplikacja pozwala na prostą konfigurację systemu Ubuntu, dzięki czemu użytkownik nie musi używać konsoli, aby znaleźć ukryte opcje systemowe, których nie ma domyślnie pokazanych w systemie. Najnowsza wersja wspiera niedawno wydany Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot, jednakże wersje wcześniejsze nie są już wspierane, o czym pisaliśmy przy okazji wydania Ubuntu Tweak 0.5.13. Dodano nowy interfejs użytkownika, który ma pomóc w użytkowaniu. Zawiera on teraz 4 zakładki: Przegląd, Usprawnienia, Zarządzanie, Czyszczenie.

  Ubuntu Tweak 0.6.0

  Pierwsza z zakładek pozwala nam zobaczyć parametry naszego sprzętu. Prócz tych czterech wierszy jest jeszcze możliwość dodania informacji o użytkowniku.

  Ubuntu Tweak 0.6.0 Ubuntu Tweak 0.6.0

  Ubuntu Tweak 0.6.0 Ubuntu Tweak 0.6.0

  Ubuntu Tweak 0.6.0

  W zakładce Usprawnienia i Zarządzanie będziemy mogli bez problemów zmienić dowolny aspekt naszego systemu bez potrzeby grzebania głęboko w ustawieniach. Natomiast karta Czyszczenie odpowiada za usuwanie zbędnych plików i pakietów z systemu. Wielu ludzi było właśnie niezadowolonych z kiepskiego dostosowywania interfejsu do własnych potrzeb, dlatego autor programu zdecydował się umieścić wszystko w jednym miejscu.

  Warto dodać, że część ustawień działa jedynie w przypadku Unity 3D, a część jest tylko dla Unity 2D. Poniżej zamieszczamy zrzuty z Ubuntu Tweak uruchomionym na systemie Xubuntu 11.10.

  Ubuntu Tweak 0.6.0 Ubuntu Tweak 0.6.0

  Ubuntu Tweak 0.6.0 Ubuntu Tweak 0.6.0

  Instalacja programu odbywa się na trzy sposoby. Możemy wykonać poniższe polecania w konsoli:

  sudo add-apt-repository ppa:tualatrix/ppa
  sudo apt-get update && sudo apt-get install ubuntu-tweak

  Wejść w Centrum Oprogramowania Ubuntu > Edycja > Źródła Oprogramowania > Zakładka Inne Oprogramowanie, kliknąć Dodaj… i wkleić ppa:tualatrix/ppa. Potem wystarczy wyszukać po nazwie ubuntu-tweak i zainstalować.

  Trzeci sposób to pobranie paczki .deb ze strony projekty ubuntu-tweak.com.