udev i udevadm – podręczniki po polsku

udev i udevadm – podręczniki po polsku

  przez -
  0 375
  Open Source
  Zapraszam do korzystania i sprawdzania tłumaczeń oryginalnych podręczników z paczki udev-128, które zrobiłem w ciągu ostatnich paru dni, jeśli ktoś z Was ma ochotę czytać polskie wersje. A zapewne będzie co poprawiać, bo nie testowałem wszystkich wątpliwych zdań. Polecenie udevadm pojawiło się w wersji 117 UDEV, zastępując kilka dotychczasowych (udevtrigger, udevinfo, udevtest, udevmonitor, udevsettle). Dla zachowania wstecznej kompatybilności stare polecenia pozostały jako linki do niego i można odwoływać się do nich w dotychczasowy sposób.

  1. udev
  2. udevadm
  3. całość w archiwum tar.gz

  Nie doszukałem się w paczce tłumaczeń tych podręczników na inne języki, więc nie mam pojęcia czy moja propozycja tłumaczenia ma szansę zostać dołączona do kolejnych wydań. Nie doszukałem się też innych polskich tłumaczeń ;)

  Przy okazji, nie mogę doszukać się dobrego konwertera z formatu Docbook XML do troffa, w którym wychodzą manuale. Po konwersji za pomocą “xmlto man” gubione są “ł” oraz “ó”, które potem trzeba masowym poleceniem przywracać. Polecenia xmltoman oraz docbook2x-man miały problem same z sobą lub ze zbugowanymi bibliotekami, do których się odnosiły.

  Źródła wziąłem stąd.

  Autor: Tomasz Nowiński, źródło: linux.pl.

  Podobne artykuły

  Linux Tux

  przez -
  6 587
  Gentoo Linux

  przez -
  2 436
  Linux Tux

  przez -
  8 504