Uniwersytet w Auckland przyznał stypendium Alexowi Wilsonowi

Uniwersytet w Auckland przyznał stypendium Alexowi Wilsonowi

przez -
0 925
Haiku

Haiku Inc. jest coraz bliżej opłacenia 12-miesięcznego kontraktu jednego z głównych programistów. Uniwersytet w Auckland przyznał Alexowi Wilsonowi znanemu jako yourpalal, stypendium 2011/12 International Summer Scholarship na projekt badawczy związany z Haiku. Ta sama uczelnia wystosował otwarte zaproszenie dla dodatkowych studentów i odwiedzających ich gości. Jak być może pamiętacie, to Alex przyłączył się do projektu Haiku, gdy jako student brał udział w Google Summer of Code 2010. Zajmował się wtedy uczynieniem API Haiku ogólnodostępnym. A w tegorocznym lecie Alex uczestniczył w Google Summer of Code 2011, jako jeden z mentorów Haiku, gdzie pomagał jednemu ze studentów w innym długoterminowym zagadnieniu.

Podczas BeGeistert 024 dokonano wielu zmian w kodzie. Przeniesiono także system kontroli wersji z Subversion do Git. Google zaakceptowało także projekt Haiku w nadchodzącym Google Code-In 2011.

Stypendium Aleksa jest warte 5000 dolarów nowozelandzkich i będzie trwało dwa miesiące. Tymczasowy tytuł jego pracy badawczej to „Integracja aplikacji webowych i GUI„. Dr Christof Lutteroth będzie nadzorował Alexa, ze względu że ma już na swoim koncie projekty badawcze które obejmują Haiku – Auckland Layout Model (ALM) i Stack & Tile.

Oto list od Christofa:

W ciągu ostatnich paru lat, było kilka projektów związanych z Haiku na Uniwersytecie w Auckland. Najbardziej znany z nich to właśnie Stack & Tile, który oferuje metodę organizacji działających aplikacji, która to polega na łączeniu okien i przełączania się między nimi za pomocą kart( tak jak to jest w przeglądarkach internetowych – przyp. tłum.).

My, Christof Lutteroth i Gerald Weber z Wydziału Informatyki, chcielibyśmy kontynuować tę tradycję wykorzystania Haiku, jako platformy do badań naukowych. Poszukujemy potencjalnych studentów podyplomowych i odwiedzających nas z zagranicy, aby wykorzystać tę okazję do dalszego ich kształcenia, jak również rozwoju Haiku.

Byłoby nam bardzo miło nadzorować podyplomowe projekty dla magistrów i doktorów związane z Haiku. Studenci studiów podyplomowych będą musieli płacić czesne. W rezultacie wskazane jest, aby pozyskać sobie stypendium w tym celu. Większość krajów oferuje stypendia na studia zagranicą, i jesteśmy zadowoleni że obsługujemy takie aplikacje.

Istnieje też alternatywna możliwość polegająca na przyjęciu przez Uniwersytet w Auckland odwiedzających nas gości. Odwiedzający może zostać zatrudniony przez uniwersytet. Czasem goście to studenci z innych państw, którzy mają wspólne zainteresowania badawcze z miejscowymi naukowcami. To może być interesujące dla studenta który otrzymuje finansowanie z macierzystej uczelni i chce razem z nami skupić się na projektach związanych z Haiku. Wiele uniwersytetów wspiera finansowo swoich doktorantów, którzy udają się za granicę by wspierać różne projekty i się dokształcać.

Jeżeli jesteście zainteresowani, to skontaktujcie się z Christof’em Lutteroth’em lub z Gerald’em Weber’em.

Brak komentarzy

Odpowiedz