Uruchomiono polskie forum Arch Linuksa

Uruchomiono polskie forum Arch Linuksa

  przez -
  10 2768
  Arch Linux
  W dniu wczorajszym po długiej przerwie wznowiono działanie polskiego forum Arch Linuksa, które znajdować się będzie pod adresem: forum.archlinux.org.pl. Prócz tego użytkownicy otrzymali kanał IRC pod nazwą #archlinux.org.pl hostowany na serwerze freenode.net. Administratorzy forum zachęcają do rejestracji i zakładania tematów. Warto zaznaczyć, że do tej pory większość pomocy można było uzyskać z wiki lub anglojęzycznego forum.

  • gosc

   Nie jestem fanem Arch’a, ale doceniam pracę włożoną w tą dystrybucję. Taki a nie inny model rozwoju spowodował powstanie dużego wiki, co jest często jedyną porządną formą dokumentacji wielu rozwiązań. Warto by i na tłumaczeniach się skupić, bo na Arch’owe wiki zaglądają nie tylko użytkownicy Arch Linuksa.

   • Kamil Koczurek

    Nom, ja zawsze gdy szukam jakiejkolwiek porady sprawdzam najpierw na Arch wiki. :)

  • Również nie przepadam za Arch’a, ale jednego trzeba mu pozazdrościć – AUR’a – tam można znaleźć dosłownie wszystko. Niby istnieje Launchpad na Ubuntu, ale najpierw trzeba dodać interesujące nas repozytorium, a następnie zainstalować pakiet, ale zazwyczaj one są stworzone pod konkretne projekty.

  • kangur

   Pierwsze co niech opracują bardzo wnikliwy poradnik jak go zainstalować i napisać trochę więcej o poprawnym skonfigurowaniu sieci.

   • Polecam dystrybucję [Antergos](http://antergos.com). Prosty instalator, wybierasz jakie środowisko i oprogramowanie chcesz, czy włączyć obsługę AUR’a, etc. Zainstalowałem dziś na VirtualBox i fajnie szybciutko chodzi.

    Swoją drogą mam niemiłe doświadczenia z Antergosem, bo jakiś czas temu chciałem zainstalować na starym komputerze, ale się nie dało, bo dysk już stary i rozwalony – swoją drogą to z każdym distro linuxa tak było, haha :)

   • Roman

    Jest pełno blogów opisujących w punktach ten proces.
    Co do sieci to wszystko zależy jakiego typu i z jaką konfiguracją. Najłatwiej mieć DHCP na ETH.

   • Tomek

    Od lat już Archa nie używam, ale nigdy nie miałem problemów z instalacją, czy z konfiguracją sieci. Coś się zmieniło w tym względzie w ciągu ostatnich, powiedzmy, czterech lat?

   • insanelyapple

    Jeżeli “goły” Arch cię przeraża, zawsze możesz wypróbować jedna z pochodnych dystrybucji z wbudowanym DE https://wiki.archlinux.org/index.php/Arch_based_distributions_%28active%29

  • R

   Nie prościej uczyć się angielskiego? Od dawna przestałem wpisywać w Google frazy po polsku jeśli chodzi o poszukiwanie rozwiązań problemów linuksowych…

   • gosc

    W takich przypadkach w najlepszym razie znajduję komunikat błędu w pliku źródłowym jakiegoś “cgit’a”. Ale rozwiązanie – z tym trudniej.