VectorLinux 6.0 “KDE-Classic-Live”

VectorLinux 6.0 “KDE-Classic-Live”

przez -
0 239
VectorLinux

Robert Lange ogłosił wydanie systemu VectorLinux 6.0 “KDE-Classic-Live”. System ten działa jako LiveCD, a jego domyślnym środowiskiem graficznym jest KDE 3.5.10. Dzięki Live Mode system tuż przed instalacją wykonuje test kompatybilności ze sprzętem.

Środowisko KDE-Classic zostało przygotowane do użycia out of the box. Firefox posiada wszystkie potrzebne wtyczki: Flash, MPlayera oraz Javę. Dzięki takim programom, jak VLC czy Xine będziemy w stanie odtworzyć każdy format wideo i audio, jaki posiadamy na dysku. Znajdziemy również Amaroka, który jest przygotowany na naszą muzyczną kolekcję, jak i również program do nagrywania – K3B.

Podczas instalacji program Gslapt pobiera za nas dodatkowe oprogramowanie, ale również sami możemy zdecydować, co chcemy, aby się na nim znalazło. Twórcy uprzedzają, że dystrybucja nie zawiera domyślnie pakietu OpenOffice ze względu na jego duże rozmiary. Dodatkowo podczas instalacji sterowników vlnvidia i vlati, zalecane jest pobranie i zainstalowanie źródeł jądra: kernel-src-2.6.27.29-i686-1vl60.tlz.

Obraz iso dystrybucji do pobrania stąd. Opinie na temat działania systemu można pisać na forum.