VectorLinux SOHO 6.0

VectorLinux SOHO 6.0

  przez -
  0 237
  VectorLinux
  Zespół odpowiedzialny na rozwój dystrybucji VectorLinux ogłosił kolejne wydanie VectorLinux SOHO. Projekt SOHO jest specjalnie przygotowaną wersją dla małych biur oraz domowych biur (Small Office, Home Office), przez co jest o wiele większa, aniżeli inne wydania. Głównym celem SOHO jest utrzymanie tejże wersji, jako szybkiej i stabilnej, jak cała reszta rodziny Vector.

  Finalna wersja SOHO posiada środowisko graficzne KDE 4.4.3 z wieloma graficznymi i systemowymi usprawnieniami. Zawiera takie oprogramowanie, jak Digikam, Gimp 2.6.10, k3b 2.0, Scribus, OpenOffice, Xsane, Inkscape, Firefox, Opera i SeaMonkey. Jądro jest w wersji 2.6.31.11 z dodaną nową siecią bezprzewodową. Instalator graficzny został wzięty z innych wersji VectorLinux, jak i dodano wsparcie dla szerokiej gamy chipsetów graficznych oraz bootloaderów: LILO i GRUB2. Dodano możliwość importu kont użytkownika z poprzednich instalacji, co powoduje utworzenie oddzielnej partycji /home. Zaktualizowano X.Org do wersji 7.4, co umożliwi obsługę większej ilości sprzętu.

  Programiści zaopatrzyli system w odpowiednie wsparcie multimedialne, w postaci popularnych kodeków i odtwarzacza muzyki amarok 2.3. Dodano również Java i CUPS.

  Wersja do pobrania z vectorlinux.com.

  Podobne artykuły

  VectorLinux

  przez -
  0 362
  VectorLinux

  przez -
  0 891
  VectorLinux

  przez -
  0 389