Zaloguj się
X
 
Login:
Hasło:
  Zapamiętaj mnie
Rozmiar tekstu:

Verdun - otwarta beta gry wojennej


Dodano: 15.05.2013    Autor: Michał Olber 
Komentarze: 5

VerdunVerdun to gra wojenna z widokiem z pierwszej osoby. Nawiązuje ona do słynnej bitwy pod Verdun, która była toczona od 21 lutego do 20 grudnia 1916 roku. Walki toczyły się o francuską twierdzę Verdun, bronioną przez wojska gen. Philippe’a Petaina. W zamierzeniu dowództwa niemieckiego działania te miały spowodować wykrwawienie się armii francuskiej.

Verdun posiada wierne odwzorowanie rejonów, w których toczyły się walki, jak las Arognne, front wschodni i dalsze rejony. Dodatkowo celny strzał w głowę lub klatkę piersiową potrafi od razu zabić. Również arsenał dostępnych broni i ich wygląd robią wrażenie.

W grze mamy jedynie potyczki z innymi graczami w dwóch trybach: każdy na każdego lub w 4 osobowych drużynach. Następnie wybieramy konkretną specjalizację żołnierza, która dodaje nam bonusy, a także przypisane do niej konkretne bronie. Tryb kooperacji wymaga działań wszystkich członków danej zespołu, w tym wykonywanie konkretnych celów misji.

Autorzy udostępnili dla wszystkich zainteresowanych wersję beta, która jest dostępna na systemu Windows, Linux i Mac OS X. Dodatkowo można spróbować zagrać przez przeglądarkę. Wszelkie uwagi i błędy należy zgłaszać na forum oraz forumlarzu.

 • razi

  Trzeba sprawdzić, mało jest gier o pierwszej wojnie :)

  • http://osworld.pl Michał Olber

   A fajnie się gra, aczkolwiek trudno jest się dostać do multiplayera. Szybciej jest zagrać każdy na każdego :)

 • Kaleson

  Tak, bardzo dobry FPS osadzony w klimacie III Wojny Punickiej. 8/10 Bo mundury Kartaginy są totalnie nierealistyczne…

 • Magnum44pl

  Graficznie jest OK, ale ważniejsza jest grywalność. Ktoś grał i może ją określić?

 • kgk

  fajna

Celem naszej działalności jest przekazywanie wiedzy dotyczącej systemów operacyjnych Linux. Prezentowane artykuły to bogate źródło informacji na temat dystrybucji systemów opartych na Ubuntu. Nasza uwaga koncentruje się między innymi na następujących kwestiach: Ubuntu, Linux Mint, Unity, CentOS, Red Hat oraz Raspberry Pi.
Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0