VLC Media Player 2.0.4

VLC Media Player 2.0.4

  przez -
  9 533
  VLC
  Ogłoszono wydanie VLC 2.0.4, multimedialny program do odtwarzania filmów i muzyki. Jest dostępny na wiele platform systemowych, a jego cechą szczególną jest możliwość odtwarzania protokołów strumieniowych. Wśród obsługiwanych formatów znajdują się: OGG, MPEG, DivX, MP3 i inne. Może również odtwarzać filmy z płyt DVD, VCD i Blu-Ray. Odtwarzacz obsługuje też różne formaty wyświetlania napisów. Od wersji VLC 2.0 możemy bez problemu wykorzystywać moc kart graficznych, do wyświetlania filmów w jakości HD.

  Najważniejszą nowością jest dodanie wsparcia dla kodeka dźwięku Opus. Udoskonalono wsparcie dla Blu-ray, strumieniowania wideo HLS oraz synchronizację odtwarzania przy użyciu PulseAudio. Zaktualizowano strumieniowanie dla YouTube oraz Vimeo, tłumaczenia i dodano wsparcie dla dekodowania MSS1 i MSS2 poprzez biblioteki DirectX Media Objects (DMO). Usunięto awarie, związane z odtwarzaniem DVD i formatów OGG, MKV.

  Na Mac OS X, do panelu Efekty dźwięku dodano opcję aktywacji filtra karaoke. Zmieniono zachowanie się opcji linii poleceń do kontroli interfejsu OS X i sposób wyświetlania menu. Pod OS X 10.5 Leopard wyłączono efekty CoreAnimation.

  Usunięto wiele błędów bezpieczeństwa.

  Podobne artykuły

  • Pingback: Archiwum VLC Media Player 2.0.4()

  • Tomaszczyk

   Nie rozumiem troszkę. News o nowej wersji VLC jest na głównej a news o Virtualboxie już nie http://osworld.pl/virtualbox-4-2-2/

   Czemu? :| Błąd jakiś po Waszej stronie?

   • Bo VirtualBox otrzymał mniej ważne aktualizacje, aniżeli VLC.

   • A dla mnie VB otrzymał ważniejsze niż jakieś VLC, z którego nie korzystam :P

   • Gerard Stańczak

    nie chcemy wrzucać na główną wszystkiego, to była jedna z większych zmian jakie zostały wprowadzone razem z nową odsłoną portalu. Newsy o wersjach lądują teraz zawsze w sidebarze oraz okazjonalnie na głównej (jeśli to większy release). Trudno ocenić który update był bardziej istotny a który mniej. By uszczęśliwić każdego najbezpieczniej byłoby albo powrócić do poprzedniej strategii (wszystko na głównej) albo nie umieszczać newsów o wersjach na głównej. Którą wersję proponujesz?

  • i have use this player it is best for playing all types of video files

  • Good one, thanx for sharing a tip dude

  • Pingback: Netrunner 12.12 Dryland - Linux mint, centos, ubuntu - OSWorld.pl - mały świat wielkich systemów!()