webOS 3.0.5 – HP udostępniło źródła

webOS 3.0.5 – HP udostępniło źródła

przez -
14 940

HP ogłosiło udostępnienie źródeł systemu webOS 3.0.5, w celu powiększenia grona programistów, zajmujących się jego rozwojem. Uwolnienie źródeł zapowiedziano w styczniu tego roku i mamy pierwsze efekty. Nie jest to jednak całość jeszcze, ponieważ brakuje tutaj sporej liczby własnościowych komponentów, które będą uwalniane w najbliższym czasie. Cała procedura ma się zakończyć we wrześniu, wydaniem kompletnego systemu operacyjnego webOS na licencji Apache 2.0.

Razem z systemem ma się pojawić także projekty: Enyo (framework JavaScript), WebKit/Isis, Standardowe jądro Linux, i webOS System Manager. Każdy z nich będzie posiadał Project Management Committee (PMC), wybierany przez społeczność, który będzie zarządzał rozwojem aplikacji.

Dużą zaletą webOS jest jego przeznaczenie – został zaprojektowany do użytku przy pomocy ekranu dotykowego i graficznego interfejsu użytkownika. Zawiera pakiet aplikacji do zarządzania osobistymi informacjami i korzysta z technologii internetowych, takich jak HTML 5, JavaScript i CSS.

14 Komentarze

  1. Android we wczesnej fazie był projektowany pod klawiaturę i dżojstik, tak samo iOS, który jest pochodną OS X :) Dopiero potem Androidowi dano dotyk, natomiast iOS od samego początku zakładał obsługę obu :)

    • Chyba to jakiś żart? iOS i OS X to zupełne inne systemy, zobacz na wikipedii. Poznaj chociaż jak ograniczona jest architektura iOS w porównaniu do dekstopowego OS X. iOS powstał dla dotykowego interfejsu oczywiście w ramach projektów iPhone a wcześniej iPod (nie iPad). Android podobnie powstał tylko dla komórek, wersja dla tabletów była osobną. A żadne z tych użądzeń nie ma myszy wstandardowym wypozażeniu(!)

      Nie jestem fanem żadnych z tych systemów ale to co piszesz to bajki.

  2. Yaal: racja były. Po tym, jak potraktowałaś mf3j blog, jak ueenst i zrobiłaś sobie ładnego flejma. Na koniec zaczęłaś czepiać się, że nie znam znaczenia słowa ewenement , ale jak Ci podesłałem link do słownika, to nie odpowiedziałaś Daruj więc sobie te teksty, bo jest to doprawy żenujące.

Odpowiedz