Wiedźmin 2: Zabójcy Królów dostępny dla Linuksa

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów dostępny dla Linuksa

przez -
18 1935
Wiedźmin 2 - Zabójcy Królów

Kilka dni temu wspomnieliśmy, że w bazie steamdb.info pojawił się wpis: The Witcher 2 Linux Beta Retail, sugerujący, że trwają aktualnie prace nad wersją gry dla systemów Linux. Dzisiaj jeden z użytkowników podesłał nam zrzut ekranu pokazujący grę pobraną i zainstalowaną pod Linuksem. Okazuje się zatem, że polskie studio CD Projekt RED już wcześniej musiało przygotować odpowiedni port i czekało jedynie na dobry moment.

Wiedźmin 2 -Zabójcy Królów dostępny dla Linuksa

18 Komentarze

 1. Już wcześniej pobrać się ją dało, ale przy próbie uruchomienia pojawiał się błąd o braku pliku wykonywalnego, czy jakoś tak…
  Więc pytanie pozostaje, czy faktycznie da się ją uruchomić, czy nadal tylko pobrać?

  • Dostaliśmy potem informację, że nadal brakuje pliku wykonywalnego, ale nie wiadomo czy to wina braku tego pliku, czy problem otwartych sterowników, bo autor używał HD 4850.

  • Sterowniki usuwają pliki wykonywalne? A to złośliwce!

   A na poważnie, póki co nie ma ogólnie dostępnych linuksowych binarek – albo robią wewnętrzne testy, albo (mniej prawdopodobne) W2 ściąga się przez błąd w repozytoriach Steama.

  • …albo obie opisane przez Ciebie sytuacje maja miejsce ;-). Generalnie to jesli robia testy, po co by byla aktywna opcja instalacji :)

 2. Oficjalnie jeszcze nie jest, tzn. w sklepie nie ma ikonki Linuksa. Ale skoro już tak dalego poszli, to raczej będzie, pytanie tylko kiedy da się zagrać

 3. Ja tam czekam na Planetary Annihilation oraz Kerbal Space Program i widze, ze juz jest w „early access” dla obydwu i to natywnie na linuxa :)

Odpowiedz