Wielkie odliczanie na ubuntu.com

Wielkie odliczanie na ubuntu.com

przez -
35 1537
Canonical Ubuntu

Na stronie głównej ubuntu.com pojawił się duży zegar z napisem: So close, you can almost touch it. Pośrodku tego jest zegar, który odlicza do wielkiej premiery czegoś niezwykle ważnego. Po napisie i ostatnio krążących informacjach po internecie, można wysnuć, iż chodzi o coś związanego z mobilnym interfejsem. Wszak projekt Unity od początku zakładał przystosowanie do takich ekranów.

Ubuntu.com - odliczanie

Aktualizacja

Mark Shuttleworth objaśnia strategię systemu Ubuntu, która będzie dotyczyła rynku urządzeń mobilnych.

Ubuntu Phone

35 Komentarze

 1. Zapewne Ubuntu TV lub coś podobnego będą promować przed targami CES, bo później znikną w tłumie informacyjnym urządzeń z Androidem czy Google TV

 2. Coś im się pomyliło… – przecież sylwester był przedwczoraj…
  A tak na serio to jestem bardzo ciekaw tej niespodzianki. Już nie mogę się doczekać!

 3. Strona Ubuntu nie wytrzymała i nie udaje się jej odświeżyć od czasu końca – przeglądarka wisi cały czas na oczekiwaniu na witrynę ;-)

 4. Jeśli ten telefon pojawi się w Polsce – kupię. O ile nie będzie kosztował tylko i iPhone ;-) Nie używam Ubuntu od 3 lat, ale wideo nieco przekonało mnie, nie powiem.

 5. Stan na dziś: QML trafia na 4 nowe platformy: Ubuntu, openWebOS, BlackBerry10, Sailfish. Jest już oprócz Sybianów i MeeGo na komórkach i tabletach z Androidem oraz na tychże z wywalonym Androidem (libhybris – http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&a…. z Mer).

  Tylko na Tizenie nie planowany, ale nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie poza Japonią, gdzie lubują się w dyktacie operatorów.

  • Nie martw się jak tylko skończą wolniejszą interpretowaną JS (V4) to będzie też na sandboxy iOS i Metro.
   Na razie ta oferta jest ciekawa tylko dla Androida z punktu widzenia opłacalności.

 6. Z tego co widac na Youtube, telefon bedzie dobrze wspieral reklamy z Amazon.. kupowanie ksiazek i filmow. Jak bedzie lepsze wspracie dla Yahoo Messenger niz na Nokia E6 a i cena nie bedzie jak iPhone/Samsung Galaxy to ja tez kupie hehehehe

  • Raczej nie, ale pewnie znajda sie hacki na instalacje dalvika, o ile nie znajdzie sie w samych repozytoriach. Fajnie jesli do repo dodadza takze inne srodowiska graficzne, np Plasma Active. No nic i tak trzeba czekac do 2014.. dlatego poki co to czekam na telefon z SailfishOS.

  • ja tam na twoim miejscu na repo bym tak nie liczył. Nie chodzi o to czy coś tam będzie co byśmy chcieli, ale raczej o to czy w ogóle będzie.

   Swoją drogą dobrze, że nie wsadzili tam unity tylko interfejs przystosowany do obsługi paluchem (swoja drogą świetne rozwiązania tam wprowadzili).

  • "Swoją drogą dobrze, że nie wsadzili tam unity tylko interfejs przystosowany do obsługi paluchem"

   A przysiągłbym że to Unity ;)

  • W Unity żaden element nie jest przystosowany do palucha (no może lista aplikacji w postaci dużych ikon). Unity to przede wszystkim klawiatura i ten element jest wykonany bardzo dobrze. Jak ci sie uda kiedyś dorwać jakiś tablet PC odpal sobie na nim ubuntu choćby z pendrive poużywaj tylko dotykiem i powiedz czy wygodne. W przypadku interfejsu z tego telefonu widać, że dotyk był priorytetem i tak mamy fajne gesty i wiele uproszczeń.

Odpowiedz