Wine 1.5.6

Wine 1.5.6

przez -
8 836
Wine

Pojawiła się kolejna wersja rozwojowa Wine 1.5.6 – narzędzia do uruchamiania aplikacji napisanych dla systemów Windows, pod dystrybucjami Linuksa, BSD i Mac OS X. W najnowszej wersji znajdziemy automatyczną instalację dodatkowych pakietów Mono, aplet panelu kontrolnego dla dżojstika, wsparcie dla renderowania wideo przez DirectX (WMR-9). Dodano renderowanie bitmap przez silnik DIB, kompilator shaderów D3D. Poprawiono paczki dla DragonflyBSD oraz inne błędy.

8 Komentarze

  1. Ludzie co wy z tym Debianem. Debian to nie Ubuntu. W nim chodzi przede wszystkim o stabilność, tam nikogo nie wzruszają nowe paczki, mają być przetestowane i dopracowane. Jak wam nie pasuje korzystajcie z Ubuntu czy Fedory, tam jeszcze szybciej macie nowości. Tylko nie narzekajcie potem na forach, że coś nie działa. Ja osobiście wolę mieć mniej nowości ale bezpieczny i stabilny system z praktycznie tą samą funkcjonalnością a czasem nawet lepiej działający niż te nowości, które nie powinny opuścić beta testów. To tyle z mojej strony. Jak się nie podoba to sami zacznijcie pomagać, choćby w dokumentacji a nawet tapetach. Nawet nie mając umiejętności, zawsze można jakoś pomóc. Przepraszam, że się rozgadałem ale musiałem się wyżalić a myśli szybko uciekają ;)

    • Jak admin dupa to i system kiepski. Sorry, bo np taki RH ma nowości i jest stabilny jak Debian. Można? Można. W Debianie siedzi stara, zmęczona społeczność, kgtórej się po prostu już NIE CHCE robić. A Fanatycy twierdzą, że to przez stabilność. Skoro tak to Debian powinnien działać na jądrze 2.2. Stare = stabilne prawda?

    • stabilne = dobrze przetestowane, a nie stare. Najnowszy stabilny RedHat 6.3 tez ma jądro i pakiety sprzed ponad pół roku.

  2. Udany release. Fajnie, że ciągle to rozwijają i każda nowa wersja wprowadza jakieś przydatne nowe funkcje. Tutaj szczególnie cieszy mnie wsparcie dla renderowania wideo przez DirectX ;)

  3. Cieszę się, że w końcu wyszła nowa wersja Wine. Niestety jej poprzedniczka miała zbyt dużo błędów. Nie wiem jak mogło to umknąć moderatorom. Mam nadzieję, że funkcjonowanie najnowszej wersji mnie nie zawiedzie, wręcz przeciwnie pozytywnie zaskoczy.

Odpowiedz