Wojna domowa w Open Source

Wojna domowa w Open Source

  przez -
  0 211
  Open Source
  Zawartość bazy MySQL na stronie projektu Beryl została wykasowana, niszcząc w ten sposób całą stronę. Ataku dokonał członek społeczności projektu Compiz i nastąpił on drugiego stycznia. Zostały wykasowane dane niezbędne do funkcjonowania strony www projektu Beryl, blogów programistów oraz berylowej wiki. Bez większych problemów działa forum projektu.

  Jak wynika z logów, atakujący uzyskał od uczestnika projektu Beryl dostęp do konta phpMyAdmina z ograniczonymi uprawnieniami. Mimo wszystko udało mu się ten dostęp wykorzystać do wykasowania tabel. Włamywacz w żaden sposób nie ukrył swojego IP, dzięki czemu wykrycie sprawcy było bardzo łatwe.

  Liderzy projektu Compiz współpracowali z Berylem w celu ustalenia sprawcy. Zaoferowali także pełną pomoc w przyszłości. Zaapelowali też do członków swojej społeczności, by konflikt między projektami – Beryl to fork Compiza – nie przekładał się na tego rodzaju niegodne działania.

  Logi ze zdarzenia mają zostać udostępnione publicznie. Nie znane są jeszcze działania, jakie zostaną podjęte w stosunku do włamywacza, który tłumaczy swoje czyny frustracją. Jeśli sprawa zostanie zgłoszona na policję, atakującemu grozi do roku więzienia. Sprawca przyznał się do winy.

  Podobne artykuły

  Bazy danych, baza danych

  przez -
  0 1078
  Bazy danych, baza danych

  przez -
  0 397