WordPress 3.3 “Sonny”

WordPress 3.3 “Sonny”

  przez -
  6 412
  WordPress
  Matt Mullenweg, twórca i główny deweloper, ogłosił wydanie WordPress 3.3, znanego wszystkim otwarotźródłowego systemu CMS do tworzenia stron internetowych oraz blogów. Napisany jest w języku PHP, wykorzystuje bazę danych MySQL i jest wydawany na licencji GPLv2. Nazwy kolejnych wydań to znane nazwiska muzyków jazzowych.

  Najnowsze wydanie zawiera nowy uploader mediów HTML5, który używa Plupload z funkcjonalnością przeciągnij i upuść. Dla przeglądarek bez obsługi HTML5, jest używana metoda wstecznej kompatybilności z użyciem Flash i HTML4. Pasek i nagłówek Administratora przebudowano na nowy pasek narzędzi w tablicy nawigacji. Dodano także wskazówki nowych cech i nowy poradnik dla początkujących.

  Inne zmiany obejmują dodanie nowego importera Tumblr i chowanego menu dla nawigacji. Ulepszono wsparcie edycji i ogólną wydajność. Ulepszenia dotyczą metadanych, ustawień i API edytora oraz biblioteki jQuery.

  • norbis

   No proszę, HTML5 wkracza do ważniejszych aplikacji, brawo. Jestem natomiast ciekaw, kiedy zaczną przepisywać kod, bo w tej chwili, nie dość, że jego 80% to komentarze, to w dodatku całość napisana chyba bez użycia ani jednej klasy, zupełnie jakby twórcy nie zauważyli rewolucji jaka zaszła w PHP.

   • Kasia Nowicka

    Ale z tego co wiem wygrał jako najlpeszy CMS i pokona l Joomlę :)

   • Nom, drugi raz z rzędu już :)

  • Cieszy ten fakt, chociaż u siebie jeszcze nie mogłem używać HTML5. Trzeba sprawdzić pod innymi przeglądarkami :)

   • TomJ

    Pod Firefoxem działa ten drag and drop.

  • warqula

   Ja już odkryłem pierwsze error. Wybieram dodaj nowy – klikam dodaj medium pojawia się szara nakładka i nic więcej nie może przejść do dodawania zdjęć i plików audio video – wiecie może jak to naprawić ?