Importowanie wpisów z innej bazy MySQL do Wordpressa

Ogłoszono wydanie WordPress 4.2, wolnego i otwartego systemu CMS do tworzenia stron internetowych oraz blogów. Najnowsze wydanie zostało nazwane Powell na cześć pianisty jazzowego Buda Powella. W tej wersji skupiono się na przepisaniu całkowicie od nowa funkcji Press This, która nie miała od długiego czasu zbytniej uwagi ze strony deweloperów. Dzięki zmianom, jakie wprowadzono, Press This stało się wygodniejsze w obsłudze oraz posiada dobrą responsywność.

WordPress 4.2 - Press This

Zmieniono domyślne kodowanie bazy danych na utf8mb4, które uaktywnia pełną obsługę alfabetów chińskiego, koreańskiego i japońskiego. Prócz tego zmiana ta wprowadza również obsługę japońskich emotikon – emoji.

WordPress 4.2 - azjatyckie znaki

Dobra wiadomość dla osób, które często testują nowe motywy. W zakładce Personalizacja pojawił się podgląd motywów, który pozwala zobaczyć, jak będzie wyglądała nasza strona, bez potrzeby załadowania całego stylu.

Uproszczono aktualizację wtyczek, która może być robiona bezpośrednio na liście zainstalowanych rozszerzeń. Rozbudowano możliwości sortowania połączeń z meta zapytaniami, w klasach WP_Query, WP_Comment_Query, WP_User_Query. Zmieniono lekko kolorystykę menu w Kokpicie. Dodano możliwość osadzania wpisów z serwisów Tumblr i Kickstarte przy pomocy mechanizmu oEmbed.