Zaloguj się
X
 
Login:
Hasło:
  Zapamiętaj mnie
Rozmiar tekstu:

Wywiad z Benny Siegert - deweloperem MirBSD


Dodano: 3.07.2012    Autor: Michał Olber 
Komentarze: 7

Benny Siegert jest jednym z deweloperów MirBSD – forka OpenBSD i NetBSD. System składa się tak naprawdę z dwóch części: MirOS BSD i MirPorts Framework. Benny ma nadzieję, że kiedyś projekt stanie się pełni samodzielnym systemem, dostępnym dla bardzo wielu osób.

MirBSDNa początku lutego tego roku odbyła się jedna z najważniejszych konferencji świata wolnego oprogramowania – FOSDEM 2012. Serwis OSWorld.pl miał zaszczyt być jej uczestnikiem i spotkać wiele wspaniałych osób. Jedną z nich był Benny Siegert – deweloper projektu MirBSD, który to jest forkiem OpenBSD i NetBSD. System składa się tak naprawdę z dwóch części: MirOS BSD i MirPorts Framework. Benny w swoim wywiadzie opowiedział nam krótko o MirBSD oraz jaką pełni rolę w ekosystemie.

 • pml87

  Bardzo sympatyczny wywiad :) Podoba mi się ta otwartość i pozytywne nastawienie :)

 • WalDo

  Hmm…. Benny Siegert może o tym nie wiedzieć, bo Polakiem nie jest, ale autorzy portalu wiedzieć to powinni, że w j.polskim obce nazwiska odmienia się (w miarę możliwości) zgodnie z polska gramatyką. Poprawny tytuł brzmi "Wywiad z Bennym Siegertem…". Napisalibyście "Wywiad z Jan Kowalski"?

  • http://osworld.pl Michał Olber

   Nie zapominaj, że są nazwiska, które się nie odmieniają. W tym przypadku wolałem zachować jego pierwotną formę. Tak samo moje nazwisko się nie odmienia i jak widzę tylko, jak niektórzy próbują to robić, a nie spytają się grzecznie wpierw to lekko mnie to irytuje.
   Tak samo praktycznie wszystkie nazwiska, które kończą się na spółgłoskę, nie są odmieniane. Np. nazwisko Abel.

  • Piotr

   Abel to tak popularne nazwisko, że należy na nim wzorować odmianę obcych nazwisk? Mam nadzieję że nie dokładniej napiszesz, o co chodzi z „nazwiska, które kończą się na spółgłoskę, nie są odmieniane”, bo niemal wszystkie takie mi znane odmienia się. Zając, Wójcik, Wróbel, Kot, Tusk, Lepper, Miller, Małysz, Tytoń, Mickiewicz…

  • TomJ

   Od smutnych wypocin na temat błędów jest formularz, więc nie zaśmiecaj swoją Miodkowościa komemntarzy bo wiele osób nie interesuje opinia na temat jak się odmienia nazwisko. Mało kogo to obchodzi. Zaśmiecasz tylko serwis swoimi durnymi uwagami.

  • AniaAnk

   @WalDo, idź pisać komentarze na jakimś sjo.pwn.pl a nie tutaj.

   A co do wywiadu to bardzo fajny. Aż dziwne, że chemik stworzył dystrybucję ;D

  • Jakub

   Nazwisko Olber jak najbardziej podlega odmianie. Wiem, że są ludzie, którzy z niewiadomych przyczyn twierdzą, że ich nazwiska są pod względem odmiany wyjątkowe, ale to tylko ich twierdzenie.
   Wyluzujcie chłopaki, jako pracownik IT spotykam się z opiniami, że w tej branży pracuje wielu ludków na bakier z językiem polskim. Warto jednak pisać poprawnie i się nie obrażać.
   PS. TomJ, powinieneś się zainteresować, powinieneś.

Celem naszej działalności jest przekazywanie wiedzy dotyczącej systemów operacyjnych Linux. Prezentowane artykuły to bogate źródło informacji na temat dystrybucji systemów opartych na Ubuntu. Nasza uwaga koncentruje się między innymi na następujących kwestiach: Ubuntu, Linux Mint, Unity, CentOS, Red Hat oraz Raspberry Pi.
Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0