Na początku lutego odbyła się największa w Europie konferencja programistyczna FOSDEM 2012, na której serwis OSWorld.pl miał zaszczyt gościć. Mieliśmy także okazję do przeprowadzenia wywiadu z Prezesem zarządu The Document FoundationFlorian Effenberger, który to jest zwolennikiem wolnego i otwartego oprogramowania od wielu lat. Przez 7 lat był aktywny w projekcie OpenOffice.org, głównie jako Szef Działu Marketingu.

Z okazji odbywającego się w Polsce dnia Document Freedom Day 2012 publikujemy nasz wywiad z Florianem. Dzień ten poświęcony jest na propagowaniu otwartych formatów.

Florian posiada 10 letnie doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu edukacyjnych sieci komputerowych, włączając w to wdrażanie oprogramowania Open Source. Pisuje również do wielu popularnych magazynów na tematy związane z wolnym oprogramowaniem, otwartymi standardami i kwestiami prawnymi.

8 Komentarze

  1. spoko koleś a co do LO to mogli by się zająć trochę jego interfejsem bo jest dosyć odpychający no może przesadziłem ale zacofany trochę jest

Odpowiedz