X Input 2.2

X Input 2.2

  przez -
  1 382
  X.Org
  Peter Hutterer, we współpracy z Daniel Stone i Chase Douglas, dodał serię łatek dla X.Org Server 1.12, które zawierają wsparcie multitouch z rozszerzeń X Input 2.2. Wcześniejszym projektem, który istniał był Multi-Pointer X (MPX) i został w sierpniu 2010 włączony, jako rozszerzenie protokołu X Input. Dzięki informacji na liście dyskusyjnej Keith Packard zaakceptował pracę i włączył ją do głównego kodu, kilka dni przed zamknięciem zgłoszeń o nowe funkcjonalności.

  Dzięki wsparciu zdarzeń multi-touch, X Input 2.2 dodaje emulację punktu na pojedyncze zdarzenia dotyku i semantykę do pobierania i odtwarzania sekwencji dotyku. Bieżące wsparcie nie jest jeszcze w pełni ukończone, i wymaga poprawek w zestawie narzędzi oraz wsparciu Xi2.2 w aplikacjach tworzonych przez deweloperów. W zestawach narzędzi dla programistów GTK i Qt wsparcie multitouch już zostało dodane.

  Abu móc skorzystać z Multi-Touch w X Input 2.2, należy posiadać najnowszy X.Org Server, inputproto, sterownik wejścia xf86-input-evdev i libXi. Razem z X.Org Server 1.12 przewidzianym na marzec przyszłego roku, wyjdzie także X.Org 7.7 Katamari.