X.Org Server 1.10.6

X.Org Server 1.10.6

  przez -
  8 277
  X.Org
  Jeremy Huddleston ogłosił wydanie X.Org Server 1.10.6. Nowa wersja pojawiła się ze względu na znaleziony błąd w X.Org Server 1.10.5. Jeremy szybko usunął stare paczki z serwera, aby nikt przez przypadek nie dodawał ich do dystrybucji.

  Podobne artykuły

  • buba

   ciekawe co te aktualizacje wnoszą bo w sumie nigdy nie wiadomo co jest zmieniane w tym xorgu każde kolejne wydanie praktycznie nie widać by coś wnosiło gdyby nie ta zmiana numerka to myślałe bym że ten projekt dawno umarł

  • Te po wydaniu głównej linii, to są z reguł poprawkowe. Wydanie X.Org 1.10.5 to jest wyjątek od reguły, gdzie Jeremy dodał cechy z nowszej linii, z racji dużej używalności przez inne dystrybucje. Wersja X.Org 1.11 nie wniosła zbyt wiele, dopiero X.Org 1.12 doda obsługę X Input 2.2 wreszcie i być może X RandR 1.4.

   • buba

    a co to zmieni dla przeciętnego użytkownika ?

   • Widać, że nie wiesz, co piszesz, ani nie śledzisz rozwoju X Servera.
    1. X.Org 1.2 doda poprawioną obsługę multitouch, czyli ekranów dotykowych, dlatego Ubuntu tak głośno szumi o swoich tabletach, a Plasma Active wkracza na rynek w postaci tabletu Sparky
    2. RandR jest odpowiedzialny za obsługę ekranów, a dokładnie obracanie, zmiana rozdzielczości, czy odświeżanie. Im lepsza jego implementacja, tym lepiej dla tych, co posiadają ekrany z Pivotem, LCD, LED, czy nawet NVIDIA 3D Vision.
    I powiedz mi, że to nic nie zmienia dla przeciętnego użytkownika komputera.

   • Kenji

    Ja tylko pragnę zauważyć, że @buba nie stwierdził, a ZAPYTAŁ co to zmienia, więc po co takie teksty jak "nie wiesz, co piszesz"?

   • W tym pytaniu widać wyraźnie było ignorancję, o czym świadczył pierwszy post użytkownika buba. Użytkownikowi nie chciało się nawet przeszukać informacji, co wprowadzały poszczególne wersje.

   • buba

    wolał bym by te podpunkty z twojego komentarza znajdowały się w newsie a nie to co widzimy bo nie ma nic fascynującego w zmianie numerka

   • Jak wyjdzie nowa wersja X.Org Server to zostanie to dogłębnie opisane :)