X.Org Server 1.11

X.Org Server 1.11

przez -
7 1272
X.Org

Z tygodniowym opóźnieniem pojawiła się kolejna stabilna wersja X.Org Server 1.11. Powodem tego była śmierć marki głównego zarządcy – Keitha Packarda. Najnowsza wersja nie zawiera żadnych poważnych zmian, a jedynie poprawki znalezionych błędów. Nie pojawiła się oczekiwana wersja X Input 2.1, który to odpowiada za multidotyk pod Linuksem. Zaplanowano to dopiero w następnym wydaniu. Nie dodano również rozszerzeń RandR, po tym, jak RandR 1.4. został wstrzymany przed dodaniem.

X.Org Server 1.11 zrywa także z sterownikiem wideo ABI dla sterowników graficznych, aczkolwiek ostatnia paczka sterowników NVIDIA nadal to wspiera, natomiast paczka AMD Catalyst powinna w najbliższym czasie.

7 Komentarze

  1. X.Org Server 1.11 zrywa także z sterownikiem wideo ABI dla sterowników graficznych, aczkolwiek ostatnia paczka sterowników NVIDIA nadal to wspiera, natomiast paczka AMD Catalyst powinna w najbliższym czasie.

    Czytam to po raz n-ty i nie mogę zrozumieć… z czym w końcu zrywa X.Org Server? Co wspiera sterownik NVIDIA i co w najbliższym czasie powinna paczka AMD Catalyst?

  2. […] AMD wydało sterowniki Catalyst 11.7 dla systemów Linux. Nowa wersja przeznaczona jest dla kart graficznych Radeon oraz FirePro. Z ciekawszych zmian warto wspomnieć o dodaniu wsparcia dla jądra Linux 2.6.39 i Linux 3.0. W poprzednim wydaniu trzeba było dodać specjalną łatkę, aby sterownik zadziałał. Możliwe jest działanie pod Ubuntu 11.10, dzięki temu, że Canonical nie zmieniło zaktualizowało do X.Org Server 1.11. […]

Odpowiedz