X.Org Server 1.15 z DRI3 oraz nowym kodem GLX

X.Org Server 1.15 z DRI3 oraz nowym kodem GLX

przez -
20 2043
X.Org

Keith Packard ogłosił wydanie X.Org Server 1.15, długo oczekiwanej nowej wersji serwera graficznego dla systemów Linux. Dodano Direct Rendering Infrastructure 3 (DRI3) z Present Extension, przepisano cały kod GLX, dodano odpowiednie zmiany w celu wsparcia obecnej wersji Mesa i przyszłych wydań. Nie udało się zintegrować XWaylanda i XMira.

Większość sterowników firmy nVidia powinna już bez problemu działać pod nową wersją. Nie wiadomo na razie, co ze sterownikami AMD.

20 Komentarze

  • To „wspierają” wziąłbym na twoim miejscu w cudzysłów.
   Inaczej ktoś może cię posądzić o okłamywanie użytkowników, którzy za Twoją namową kupią grafikę AMD, a potem się srogo rozczarują jakością sterowników, które niby wszystko „wspierają”.

   Za to ja mogę z czystym sumieniem zachęcić do zakupu grafiki nVidii pod Linuksa. Na pewno się nie rozczarujecie, sterowniki wydajne i świetne jakościowo.

 1. > Nie wiadomo na razie, co ze sterownikami AMD.

  Powiedziałbym, że wiadomo. Jeszcze bardziej nie działają. Poprzednie były żałosne, nowe w ogóle nie istnieją.
  Jak ktoś kupił grafikę od firmy, która nie szanuje swoich klientów, to teraz ma problem. Następnym razem pomyśli i kupi nVidię. Ot rynek.

  • Co się spinasz, DRI3 jest z definicji dla otwartych sterowników. Nie mam zielonego (nomen omen) dlaczego akurat propagandę prowadzisz pod tym newsem. Korzyści odniosą i965, R600g, radeonsi, ale nie sterowniki binarne, bo te i tak wywalają DRI czyniąc opisywaną pracę bezużyteczną.

 2. Może mu za to płacą? W sumie sam oskarża ludzi, że są przekupieni przez microsoft gdy piszą o czymś w identycznym tonie co akurat nie podpada pod jego ideologię.

Odpowiedz