X-Plane 10 Global dostępny na Steam dla Linuksa

X-Plane 10 Global dostępny na Steam dla Linuksa

przez -
5 539
X-Plane 10

Od teraz na platformie Steam można zakupić X-Plane 10 Global – najnowszą część serii symulatorów lotu. Gra jest rozwijana od 20 lat przez Aerosoft GmbH i zdaniem wielu entuzjastów uważana za najbardziej zaawansowany symulator lotu, dostępny w sprzedaży dla zwykłych ludzi. X-Plane nie jest tytułem dla niedzielnych graczy, a dla prawdziwych znawców lotnictwa dla których najważniejszy jest realizm dlatego przed zakupem polecam zapoznać się z darmowym demem dostępnym na stronie gry.

W tej wersji twórcy całkowicie porzucili obsługę 32 bitowych systemów dzięki czemu mogli się skupić na optymalizacji pod nowsze wielordzeniowe maszyny. Tym razem dostajemy do dyspozycji 30 pojazdów zaczynając od prostych szybowców, a kończąc na kosmicznym wahadłowcu. Oprócz realistycznego modelu pilotowania samolotów zadbano także, o to aby otoczenie dookoła nas sprawiało wrażenia żywego, tak więc oprócz nas napotkamy w powietrzu inne samoloty, a pod nami będą tętniące życiem miasta.

Jeżeli mamy znajomego, który również interesuje się lotnictwem, to został udostępniony tryb multiplayer, w którym wspólnie pilotujecie maszynę. Warto podkreślić, że pod wieloma względami konkurencja w postaci Microsoft Flight Simulator, czy FlightGear nie może mu dorównać.

Gra kosztuje 55 Euro i jest dostępna na systemy Linux, Windows, OS X. Ze względu na rozmiar map w podstawowej instalacji dostępny jest tylko miasto Seattle i okolice. Pełne mapy wszystkich kontynentów są dostępne na Steam jako darmowe DLC.

  • Bakitw

    Czy aby na pewno cena 55 euro dla posiadaczy Linuksa jest to dobra cena? Czy Użytkownicy Linuksa stać na tak drogą grę? Nie sądzę..

    • Lacky

      Użytkownicy Windowsa i OSX też muszą zapłacić 55ojro. Obecnie niezależnie od systemu każdego boli gdy ma wydać ponad 200zł na dowolną grę, więc twój argument jest inwalidą. Z tego co kiedyś czytałem X-Plane jest produktem tworzonym na uboczu, bo firma prawdziwy hajs trzepie na symulatorach tworzonych na potrzeby szkolenia pilotów prawdziwych maszyn m.in. NASA.