XBMC 10.0

XBMC 10.0

przez -
4 1355
Film, filmy

Wydana została stabilna wersja XBMC 10.0 „Dharma”. Jest to alternatywny dashboard dla konsoli XBox, który wymaga instalacji modchipa lub tzw. softmod exploit. Aktualnie XBMC Media Center dostępny jest również dla systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac OS X (również Apple TV). Z najciekawszych zmian warto wspomnieć o dodaniu wstępnego wsparcia gestów w silniku XBMC GUI, jak i wbudowanym frameworku. Prócz tego ulepszono wsparcie myszy, dekodowanie Broadcom Crystal HD, natywne odtwarzanie niezaszyfrowanego Blu-ray, jak i wsparcie dla formatu WebM.

Programiści uwzględnili również ostatni trend na rynku w postaci wsparcia dla OpenGL ES 2.0, które ma na celu pozwolić linuksowemu generatorowi wspierać wbudowane urządzenia. Pojawiło się wsparcie protokołu SSH, ulepszony silnik skanujący wideo, udoskonalony silnik wyszukiwania filmów oraz metadanych, oraz nowa wersja FFmpeg.

Dodano wsparcie akceleracji VA-API i akceleracji wideo OpenMAX oraz wideo NEON. VA-API i VDPAU jest używane do akceleracji wideo, podczas gdy API wideo OpenMAX jest wykorzystywane przez wbudowane urządzenia NVIDIA Tegra 2 i całą resztę sprzętu wspierającego OpenMAX. Akceleracja API wideo NEON celuje natomiast w sprzęt OMAP3 / ARM NEON. Usprawniono wsparcie dla 64 bitowego Linuksa.

Więcej zmian w pliku changelog.

Podobne artykuły

4 Komentarze

Odpowiedz