W ostatnim czasie popularność w internecie zyskuje usługa VOD. Niestety sporo serwisów oferujących tą usługę wykorzystuje technologie, które nie są dostępne dla systemu Linux. Dzięki znanemu wszystkim XBMC 11.0 możemy obejść ten problem i oglądać swoje ulubione filmy na domowym komputerze z systemem Linux.

Pierwsze co musimy zrobić to pobrać i zainstalować centrum multimedialne XBMC. Możemy to zrobić przez dowolne oprogramowanie do zarządzania pakietami z interfejsem graficznym (Muon, Apper), Centrum Oprogramowania Ubuntu lub przez terminal poleceniem:

sudo apt-get install xbmc

Po udanej instalacji uruchamiamy XBMC. Aby ustawić język polski interfejsu, wybieramy z menu kolejno System -> Settings -> Appearance -> International -> Language -> Polish.

Następnym krokiem jest pobranie repozytorium wtyczek. Zapisujemy na dysku plik repository.sd-addons.eu.zip

Teraz musimy w XBMC wybrać System -> Ustawienia -> Wtyczki -> Instaluj z pliku zip i wskazać pobrany plik. Następnie wybieramy pozycję Pobierz wtyczki -> SD XBMC Add-ons -> Wtyczki filmów -> Telewizja Polska -> (kanały, VOD, filmy, seriale) -> Instaluj i czekamy na pobranie oraz zainstalowanie wtyczki.

Po zakończeniu instalacji z menu głównego wybieramy Wideo -> Wtyczki -> Telewizja Polska -> (kanały, VOD, filmy, seriale) i wyszukujemy interesujące nas materiały filmowe. Miłego oglądania!

21 Komentarze

    • No niestety nie miałem karty TV żeby przetestować. Artykuł napisałem głównie z myślą o tych co chcieliby obejrzeć np. jakieś programy z TVNu a nie mogą z racji wykorzystanego tam Silverlighta.

Odpowiedz