Nie tak dawno miało premierę Xfce 4.10, nowoczesne i lekkie środowisko graficzne dla systemów uniksowych, wzorowane na CDE (Common Desktop Environment). Zostało ono wydanie kilka dni po premierze Xubuntu 12.04 LTS, w którym niestety nie będzie aktualizacji. Jednakże aktualnie trwają pracę nad Xubuntu 12.10, które owy pulpit będzie miało w standardzie i stworzono do tego repozytorium.

Dzięki niemu bez problemu powinniśmy mogli doinstalować Xfce 4.10 na Xubuntu 12.04 LTS i móc je przetestować. Opiekunowie zalecają jednak uważać, ponieważ jest ono oznaczone, jako niestabilne i po aktualizacji mogą wystąpić błędy.

Instalacja:

[bash]
sudo add-apt-repository ppa:xubuntu-dev/xfce-4.10
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade
[/bash]

Usunięcie:

[bash]
sudo apt-get install ppa-purge
sudo ppa-purge ppa:xubuntu-dev/xfce-4.10
[/bash]

2 Komentarze

  1. […] Autorem aplikacji jest Keith Hedger, który stworzył także Xfce Theme Manager do zmiany stylów środowiska. Instalacja odbywa się poprzez dodanie repozytorium PPA: ppa:rebuntu16/other-stuff i zainstalowanie pakietu xfce4-composite-editor. Domyślnie wszystko działa dobrze na Xubuntu 12.10, Xubuntu 13.04, które posiadają Xfce 4.10. Osoby mające Xubuntu 12.04 będą musiały wpierw skorzystać z poradnika: Xfce 4.10 – instalacja w Xubuntu 12.04 LTS. […]

Odpowiedz