Xfce 4.10 opóźnione

Xfce 4.10 opóźnione

przez -
5 567
Xfce

Nick Schermer ogłosił na listach dyskusyjnych, że oficjalne wydanie Xfce 4.10 będzie opóźnione o jakieś dwa miesiące. Okazuje się, że nie jest to wielkim zaskoczeniem dla wszystkich, którzy używają owego środowiska, jednakże może się okazać, że niektóre dystrybucje, w tym Xubuntu 12.04 LTS, mogą nie uświadczyć nowej wersji. Wstępne opóźnienie jest spowodowane dużą ilością pracy, jaką trzeba jeszcze zrobić, nim ukaże się Xfce 4.10pre1. Wstępny plan zakładał 6 listopada tego roku. Zmieniona wersja koryguje to na8 stycznia 2012 roku.

5 lutego 2012 zobaczymy Xfce 4.10pre2, po czym 4 marca ukaże się Xfce 4.10pre3. Finalna wersja jest przewidziana na 11 marca 2012 roku.

 • Szkoda wielka, że opóźnią wydanie. Mam tylko nadzieję, że Xubuntu 12.04 LTS dostanie owe środowisko.

 • bialyikar

  Można wiedzieć jakie zmiany i nowości wprowadzi ta wersja środowiska?

 • bialyikar

  Pytałem się po prostu z ciekawości, nie śledzę tematu aż tak bardzo. Nie znałem nawet tej strony ;) Ale doceniam fatygę, dzięki za linka :)

  • Dużą porażką będzie brak GTK+ 3.0, ale z powodu niestabilności tej biblioteki przed końcem okresu wejścia w zamrożenie, nie dali rady już.

   Na pewno poprawione zostanie oszczędzanie energii.

   Są plany zmiany xfdesktop na ThunarX, z powodu zbyt dużego skomplikowania w wyświetlaniu ikon na pulpicie. Specjalna wtyczka na zostać napisana dla Thunara. Niestety, póki co cisza w tej sprawie.