Xubuntu 11.10

Xubuntu 11.10

przez -
10 3400
Xubuntu - nowe logo

Wydano system Xubuntu 11.10 o nazwie kodowej Oneiric Ocelot. Dystrybucja ta działa pod kontrolą jądra Linux 3.0. System ten jest aktualizacją dla poprzedniego wydania – Xubuntu 11.04, w którym pierwszy raz pojawiło się Xfce 4.8. Zastąpiono także notatnik Mousepad, lżejszym i częściej aktualizowanym Leafpadem. Posiada on wsparcie dla drukowania.

System ten działa w oparciu o dystrybucję Ubuntu 11.10. Autorzy dodali także DjView do obsługi plików dj, klawiaturę ekranową, przeglądarkę dokumentów – Document Viewer oraz gThumb do obsługi naszych zdjęć.

Znajdziemy tam również obsługę Pastebinit, która jest domyślnie instalowana w systemie.

Reszta aplikacji została zaktualizowana do najnowszych wersji. Centrum Oprogramowania Ubuntu wygląda identycznie, jak to z Ubuntu. Menedżer logowania LightDM niestety, ale nie zachwyca wyglądem, w porównaniu do swojego brata.

Szczegółowe informacje na temat tego wydania znajdują się w oficjalnym ogłoszeniu jak i notce o wydaniu.

10 Komentarze

  1. Dwa dni testów ubuntu 11.10 i mam dość. nawet gnome-shell to… dramat.

    zostaję na 11.04 i gnome classic.

    a na drugim dysku zobaczę jak sprawuje się nowy xubuntu. może faktycznie porzucę gnome w końcu.

  2. Przerzuciłem się z „normalnego” Ubuntu z Unity, bo pomimo kilku miesięcy użytkowania nie potrafiłem uznać tego rozwiązania za wygodne. Kiedyś nie przepadałem za Xfce, obecnie uważam to za najlepsze rozwiązanie dla „sierot” po Gnome 2. Szczerze polecam!

  3. Xubuntu 11.10 świetny system ładny graficznie lekki i szybki jestem najbardziej zadowolony niż z Gnome Unity i KDE które również miałem zainstalowane polecam każdemu zadanego błędu a Jeżeli chodzi o KDE zacinał mi się na Gnome Unity pulpit potrawił mi znikać a tu wszystko hula Xubuntu moim zdaniem jest najbardziej dopracowany i wierzę że nie tylko ja tak piszę pozdrawiam

  4. Wszystko fajnie ale wkurza mnie jedna rzecz, tzn. Ristretto nie przełącza zdjęć jedynie cały folder można otworzyć i dopiero wtedy, nie wiem kto to wymyślił ale miał bardzo dziwną wizję ;)

    • Dlatego ja sobie skompilowałem najnowszą wersję tej przeglądarki zdjęć i jest wszystko ok :) W najbliższym czasie postaram się zrobić PPA dla systemów 11.10 z tą przeglądarką.

Odpowiedz