Zachary DuPont: Linus Torvalds jest moim bohaterem

Zachary DuPont: Linus Torvalds jest moim bohaterem

przez -
10 1168
Linux Foundation

Zachary DuPont jest szóstoklasistą, który nie długo skończy 13 lat. Jego szkoła zorganizowała projekt, gdzie uczniowie zostali poproszeni o napisanie listów do swoich bohaterów. Podczas gdy większość dzieci napisała do gwiazd, Zachary postanowił zaadresować do Linusa Torvaldsa – twórcy jądra Linux i laureata nagrody Computer Pioneer Award 2014 od IEEE Computer Society, który zmienił branżę komputerową.

Jak powszechnie wiadomo Linus Torvalds pracuje zdalnie w domu, więc list Zachary został wysłany na adres Linux Fundation, gdzie skanowane są wszystkie wiadomości przed wysłaniem ich do Linusa. Kiedy osoby odpowiedzialne za korespondencje zobaczyły list, powiadomiły o nim samego Torvaldsa. Po krótki uzgodnieniu postanowiono zaprosić Zachary-ego na LinuxCon 2014, by mógł poznać swojego bohatera osobiście.

Jim Zemlin – dyrektor wykonawczy Linux Fundation przedstawił ucznia tłumowi, zaraz po dyskusjach w panelu Keynote. Zachary spotkał się ze swoim bohaterem i otrzymał Biblię Linuksa osobiście podpisaną przez Linusa – ojca jądra, a podpisaną kopię własnej książki Linusa którą pisze: Just for Fun: The Story of an Accidental Revolutionary (Dla Zabawy: Historia Przypadkowego Rewolucjonisty)

Oto kilka ciekawostek z wywiadu:

 • Używał Arch Linux
 • Nie złożył dotychczas żadnych raportów o błędach, chodź powinien – powiedział również, że nie spotkał dotychczas żadnych błędów
 • Zamierza przyczynić się do rozwoju, kiedyś jak będzie dobry w programowaniu
 • Nie przepada za bardzo za WINE
 • Lubi pulpit KDE Plasma, jednakże nie działa dobrze na jego maszynie
 • Jest On użytkownikiem GNU/Linux Debian ze środowiskiem graficznym Xfce

Zachary DuPont też założył swój blog i możesz przeczytać tu o czym On pisze.

 • icywind

  “Nie złożył dotychczas żadnych raportów o błędach, chodź powinien – powiedział również, że nie spotkał dotychczas żadnych błędów”
  Zapraszam na Fedorę, hehe :D

 • o_O

  “Zachary spotkał się ze swoim bohaterem i otrzymał Biblię Linuksa osobiście podpisaną przez Linusa – ojca jądra, a podpisaną kopię własnej książki Linusa którą pisze: Just for Fun: The Story of an Accidental Revolutionary (Dla Zabawy: Historia Przypadkowego Rewolucjonisty)”

  Po pierwsze to zdanie nie ma żadnego sensu.
  Po drugie poprawny tytuł książki to “Po Prostu Dla Zabawy: Historia Przypadkowej Rewolucji”. Wystarczyło wygooglać.
  Po trzecie Linus tej książki nie pisze, bo jest już gotowa. Sam też jej nie napisał, jest współautorem.

  • liner

   No przepraszam, ale jest pewna różnica między ang. revolution – pol. rewolucja, a ang. revolutionary – pol. rewolucjonista. I nie piszę tu o oficjalnym polskim przekładzie tytułu (bo go nie znam), tylko o poprawnym tłumaczeniu słów.

 • max

  “po krótki uzgodnieniu” – zjadasz literki
  “a podpisaną kopię własnej książki Linusa którą pisze” – bełkot
  “Nie złożył dotychczas żadnych raportów o błędach, chodź powinien – powiedział również, że nie spotkał dotychczas żadnych błędów” – zdanie nielogiczne, błąd ortograficzny
  “Jest On użytkownikiem GNU/Linux Debian ze środowiskiem graficznym Xfce” nie żaden On, tylko po prostu “jest użytkownikiem”
  Nie umiem robić krzeseł, więc nie jestem stolarzem.

 • darekp

  Nie chciałbym być złośliwy, ale skojarzyło mi się z czasami, gdy w szkole pisano wypracowania na temat “Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin?”

 • Zawsze gimbusy kojarzyły mi się z debilami